Розділ: Регіони та країни
Тема: Австралія та Океанія
Кількість завдань: 7
ТЕМА: Океанія. Австралія.
Завдання скеровано на оцінювання знання основних рис економічного розвитку Австралії.
В Австралії І тип відтворення населення, якому властиві низькі темпи природного приросту. Тож про високу забезпеченість трудовими ресурсами не йдеться. Показниками густоти населення (2–3 особи/км²) найнижчі у світі. Австралія є економічно високорозвиненою країною, яка входить до «Великої двадцятки».
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни.
Завдання скеровано на оцінювання знання територіальної диспропорції в розвитку країн світу й можливих способів її подолання.
Схід Китаю, Північ Індії й Південь Канади – це старі регіони освоєння територій цих країн, де започатковано їхню економіку. В Австралії південно-східна частина материка, куди прибували англійці, є старим регіоном освоєння, а захід країни належить до нових.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. Загальна харектеристика Америки. Австралія.
Тестове завдання оцінює знання про особливості сільського господарства Бразилії, Аргентини та Австралії.
Як відомо, Австралія – високорозвинена країна світу, а Бразилія та Аргентина – країни, що розвиаються з підгрупи нових індустріальних країн Південної Америки. Сільське господарство в таких країнах високоінтенсивне, яке не лише повністю забезпечує потреби країни продовольством, але й експортує різноманітну його продукцію. Країни великі за площею, мають велику частку землезабезпеченості.
В Австраліїї серед сільськогосподарських угідь переважають пасовища, позаяк ґрунти малородючі (червоно-бурі, сіроземи), часто засолені й непридатні для вирощування рослин.
В Аргентині теж переажає тваринництво м'ясного напряму в північній частині країни на соковитих пасовищах.
Бразилія займає друге місце в світі (після Індії) за поголів'ям великої рогатої худоби.
Інші варіанти не доцільно розглядати, тому що вони не можуть бути правильними: країни не розміщені компактно в Південній півкулі – це видно з карти. Процес індустріалізації ще не завершується, оскільки країни проводять політику «відкритих дверей» для іноземних компаній та створюють пільгові умови для розвитку підприємництва. Австралія має перший тип відтворення населення.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони і країни. Загальна характеристика.
Тестове завдання оцінює знання про особливості економічного розвитку країн світу та їх територіальні відмінності.
Виконуючи це завдання, варто скористатися картою світу, яка наведена у завданні №31 та картою Європи із завдання №43.
Проаналізувавши наведені варіанти, можна з упевненістю сказати, що висока концентрація промислового виробництва на півночі країни є в Італії (промисловий трикутник Мілан – Турін – Генуя).
Домінування західних районів у структурі промислового виробництва притаманне для Німеччини (Рурська промислова агломерація). Східні райони Німеччини почали інтенсивно розвиватися після об’єднання двох Німеччин, але ще так і не вдалося досягти пропорційного розвитку всієї території країни.
Розташування ¾ потужностей обробної промисловості в південно-східній частині характерне для Австралії, яку саме заселяли з Півдня і Сходу. Також цей район багатий на природні ресурси, на основі яких виникла промисловість.
Зосередження важкої промисловості на північному сході країни властиве для Індії, у якої саме в цьому регіоні сконцентровано найбільші родовища рудних і паливних копалин, на яких розвивається важка промисловість.
Правильна відповідь: 1Д 2В 3Г 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай. Австралія.
Тестове завдання оцінює знання про характерні риси просторової організації господарства Китаю, природні багатства Австралії та її особливості економіки.
Австралія – найпосушливіший материк, бідний на водні ресурси, тому виробництва, пов'язані з використанням води, не можуть бути привабливими для китайців.
Австралія – високорозвинута країна, де трудові ресурси не можуть бути дешевими, щоб туди переміщати китайські фабрики.
Лісовими ресурсами країна теж бідна через посушливість клімату. Тому ці варіанти відповідей відкидаємо.
Багата Австралія на алюмінієві руди (світові запаси), які може експортувати до Китаю. Також можна використати грунтові та агрокліматичні ресурси для виробництва якісних продуктів та рекреаційні ресурси для формування нових потоків туристів.
Правильна відповідь – 137.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни.
Тестове завдання оцінює знання особливостей розташування основних промислових регіонів у країнах світу та диспропорції в розвитку їхньої території.
Для виконання цього завдання можна скористатися картою світу, яка подана у завданні № 30.
Для Німеччини характерне домінування західного району, що пов’язане з її історичним минулим.
У Канаді майже все виробництво зосереджене в прикордонній частині із США, тобто на півдні.
Австралію англійці почали заселяти з південного сходу, де з часом виникли найбільші міста – Сідней, Мельбурн, Брісбен та ін.
В Італії на півночі виділяється «промисловий трикутник», який включає міста Мілан – Турин – Генуя.
Правильна відповідь – 1А 2Д 3Г 4Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Океанія: Меланезія, Мікронезія, Полінезія.
Тестове завдання оцінює вміння обґрунтовувати рівень економічного розвитку країн регіону Океанії та виділяти чинники міжнародної спеціалізації цих країн.
Майже всі країни Океанії, крім Нової Зеландії, належать до групи країн, що розвиваються. Основною рисою їхнього розвитку є віддаленість країн одна від одної та від інших регіонів світу. Країни мають можливість освоювати і використовувати багатства Світового океану, бо розташовані у Тихому океані. На цей час їхні мінеральні ресурси та паливні є обмеженими, що не сприяє розвиткові економіки.
Правильна відповідь – 1, 3, 4.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на