Розділ: Україна і світове господарство
Тема: Чинники розміщення виробництва
Кількість завдань: 38
ТЕМА: Економіко-географічний поділ України. Економічні райони.
Завдання скеровано на оцінювання знання основних галузей спеціалізації економічних районів на території України.
Для правильного розв’язання цього завдання потрібно чітко знати спеціалізацію економічних районів України: суднобудування тяжіє до моря (Причорноморський – Д). Лісозаготівля розвинена в Карпатському – А. Теплоенергетика зосереджена в районах видобутку вугілля – Донбас (Г). Видобування і збагачення уранових руд – Центральний район (Б).
Правильна відповідь – 1Д 2Г 3Б 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на перевірку знання про чинники розміщення підприємств в Україні.
Швейні фабрики зорієнтовано на жіночі трудові ресурси. Оскільки в Донецькому економічному районі зосереджено виробництва, де працюють чоловіки (шахти, металургійні комбінати, важке машинобудування), то жінки залишаються безробітними. Тому в таких районах будують швейні фабрики, щоби залучити до виробництва жінок.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на оцінювання вміння визначати чинники розміщення підприємств сільськогосподарського машинобудування.
Ці виробництва зорієнтовано на споживача, тому інвестор має виготовляти такі машини, на які є попит у цій місцевості. Тож спочатку він мусить вивчити спеціалізацію сільського господарства, яку відображено на карті «Агропромисловий комплекс».
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Чинники розміщення виробництва.
Завдання скеровано на оцінювання знання основних принципів розміщення виробництва.
Швейна фабрика потребує багато робочих рук, особливо жіночих, тому її розміщення зорієнтовано на трудові ресурси. На авіаційному заводі використовують працю науковців, інженерів – науково-дослідницьку базу. Завод з виробництва калійних добрив розташовують поблизу сировини. На алюмінієвому заводі для виплавлення алюмінію використовують багато електроенергії, тому для нього важлива близькість до джерела дешевої електроенергії.
Правильна відповідь – 1А 2Г 3Д 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Первинний сектор господарства. Сільське господарство.
Завдання спрямовано на оцінювання знання основних рис розвитку сучасного сільського господарства світу.
Однією з галузей рослинництва в сільському господарстві є квітникарство. Переважно квіти вирощують у закритому ґрунті, тому ця галузь не залежить від кліматичних умов території. Продукція швидко псується, тому зорієнтована на споживача. Київ – місто-мільйонник, де сформовано найбільший ринок збуту цієї продукції.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Вторинний сектор господарства. Металургійне виробництво.
Завдання використовують для оцінювання знання особливостей розвитку металургійної промисловості в Україні, основних її центрів і районів розвитку.
На картосхемі позначено родовища кам’яного вугілля, яке транспортують у Придніпров’я і Приазов’я. Залізні руди везуть на Донбас. Отже, можна зробити висновок, що йдеться про чорні метали, із яких виробляють чавун, сталь, прокат. В Україні склалися три райони розвитку чорної металургії – Придніпровський (на власних рудах і вугіллі з Донбасу), Донецький (на власному вугіллі й привізних рудах із Придніпров’я) і Приазовський (привізні залізні руди з Керченського родовища, марганцеві – із Придніпров’я, вугілля – із Донбасу).
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Чинники розміщення виробництва.
Завдання спрямовано на оцінювання знання особливостей виробничої діяльності промислових підприємств і їхньої транспортної інфраструктури.
Для функціонування АЕС необхідні потужна лінія передавання електроенергії й автошляхи з твердим покриттям (для постачання уранових руд). Цукровий завод працює в районі вирощування цукрового буряка, тому для нього важливі дороги з твердим покриттям (вивіз сировини з поля) від підприємства до всіх населених пунктів у радіусі 50–70 км. Для нафтопереробного комбінату важлива близькість нафтопроводу або порту, спроможного приймати танкери, якщо комбінат працює на імпортній сировині. До металургійного комбінату має бути прокладено залізниці, газопровід, потужну лінію передавання електроенергії.
Правильна відповідь – 1Г 2Д 3А 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Промисловість України.
Тестове завдання оцінює знання основних промислових центрів України.
Кременчук – промисловий центр на Дніпрі, де розташований нафтоперобний комбінат (підприємство зорієнтоване на трасу нафтопроводу, електроенергію Кременчуцької ГЕС і воду р. Дніпро).
Кузнецовськ – молоде місто-супутник Рівненської АЕС.
Краматорськ – центр важкого верстатобудування в Донецькій області (виробляє металомістке обладнання й устаткування («важкі» верстати) для енергетики, металургії, машинобудування, нафтогазової промисловості, залізничного транспорту).
Коломия – центр вовняної промисловості в Івано-Франківській області.
Правильна відповідь: 1–В, 2–А, 3-Г, 4–Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на оцінювання знання основних чинників розміщення підприємств в Україні.
Цукрові заводи максимально наближено до посівів цукрового буряку, їх зорієнтовано на сировину. Швейні фабрики потребують багато жіночих рук, тому вони зорієнтовані на працересурсний (трудовий) чинник. Хлібозаводи виготовляють продукцію, яку споживають свіжою, тож розташовані біля споживача. Алюмінієві заводи використовують багато електроенергії.
Правильна відповідь – 1Б 2Г 3В 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство.
Завдання скеровано на оцінювання знання основних рис господарства України, уміння визначати перспективу розвитку її областей.
Для правильного визначення інвестиційних проектів потрібно знати спеціалізацію кожної з областей України. Логічно гірськолижний комплекс будувати в Львівській області, а реконструювати металургійний комбінат – у Дніпропетровській. Будівництво й реконструкція цукрових заводів доречні в зоні культивування цукрового буряку – у Вінницькій області, а вирощування і перероблення винограду – на Одещині.
Правильна відповідь – 1В 2Г 3Б 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Суспільна та просторова організація господарства. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання чинників розміщення підприємств на території України.
Інфраструктура – це сукупність споруд, виробництв, установ, які забезпечують роботу підприємства.
Для теплоелектростанції важливі залізничні шляхи (якими доставляють вугілля), газопроводи, лінії електропередачі (ЛЕП).
Глиноземний завод в Україні єдиний і працює в Миколаєві на привізній сировині, тому тут важливий морський порт.
Завод електронного машинобудування виробляє складну продукцію, тому орієнтується у своєму розміщенні на науково-дослідні установи (технопарки).
Молокозавод слід поєднати з автомобільними шляхами, якими доставляють сировину (молоко) від тваринницьких ферм.
Правильна відповідь – 1–В, 2–Б, 3–Г, 4–А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання про чинники розміщення промислових підприємств.
Сировинний чинник є вирішальним для тих підприємств, які у своєму виробничому процесі використовують багато сировини. Серед запропонованих – це цементний завод, який використовує вапняки, глини, мергель; плодоовочеконсервний (ягоди, фрукти, овочі); мідеплавильний (мідні руди).
Підприємства, зазначені в інших варіантах відповідей зорієнтовані на: фармацевтична фабрика – наукові установи; хлібозавод, завод сільськогосподарського машинобудування – споживач; швейна фабрика – кількість трудових ресурсів.
Правильна відповідь – 357.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Сучасні тенденції розвитку світового господарства.
Завдання націлено на оцінювання знань про сучасні тенденції розвитку світового господарства.
В епоху науково-технічної революції (НТР) відбулися зміни в розміщенні підприємств промисловості. Роль одних чинників, до яких тяжіють підприємства, зменшується, інших – зростає. Сировинний чинник, що колись був визначальним, тепер має другорядне значення. Натомість зростає роль транспортного фактора. Економіка високорозвинених країн нині працює переважно на імпортній сировині, тому підприємства змістилися в бік морських узбереж, до портів.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання про чинники розміщення підприємств і особливості сучасної економіки України.
Розглядаючи кожен із варіантів, методом виключення шукаємо правильний.
Для підприємств, які на території України збирають електротехніку і електроніку з імпортних комплектуючих, транзитне положення підходить, а от значних площ угідь не потрібно.
Компактне розміщення міст – теж сприятливий чинник, а от екологічна ситуація не є сприятливою.
Комбінування з металургійними заводами – це чинник не для електротехнічного, а для важкого машинобудування. Маятникові міграції не впливають на роботу таких підприємств
Залишився один, який і буде правильним – кваліфіковані трудові ресурси і значний внутрішній ринок, що і приваблює іноземних інвесторів.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання про чинники розміщення підприємств і особливості сучасної економіки України.
У завданні потрібно вказати ті виробництва, які найбільше сконцентрувалися в Києві та Харкові – найбільших містах України і найбільших наукових центрах. Отже, це будуть підприємства, які виготовляють складну продукцію і зорієнтовані на науково-технічну базу, висококваліфікованих спеціалістів.
Серед запропонованих відповідей найскладнішою продукцією є фармацевтична продукція.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Пропоноване завдання оцінює знання про чинники розміщення підприємств і особливості сучасної економіки України.
Підприємства швейної промисловості у своєму розміщенні орієнтуються на жіночі трудові ресурси. Саме низька вартість робочої сили та внутрішній споживчий ринок приваблює іноземних інвесторів у цій галузі. Тим більше підприємства за розмірами є малі чи середні, які можна легко організувати у селах чи містечках.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання про чинники розміщення підприємств на території України.
Розглядаючи кожен з варіантів, робимо висновок, що текстильні фабрики потребують багато жіночих рук, отже, орієнтуються на трудові ресурси.
Теплоелектроцентраль (постачання теплої води) зручно розташувати в місці скупчення людей – споживачі (м. Київ).
Цемент виробляють з вапняку, глини, мергелю, тому заводи цементні побудовані біля сировини.
Нафтопереробний комбінат в м. Кременчук (Полтавська область) працює на транзитній нафті з Росії, тобто на нафтопроводі, а це транспортний чинник.
Правильна відповідь – 1А 2В 3Б 4Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання про чинники розміщення підприємств на території України.
Розглядаючи кожен з варіантів, робимо висновок, що підприємства лісозаготівлі орієнтуються на сировину (місця заготівлі лісу).
Лісохімія використовує відходи переробки деревини і лісозаготівлі (гілки, хвою, кору), тому теж сконцентрована в районах заготівлі лісу.
Целюлозно-паперова галузь має декілька чинників розміщення – сировинний, водний, електроенергетичний.
Деревообробна, яка виготовляє меблі, зорієнтована на споживача, тому найбільш рівномірно розміщена на території України.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання про чинники розміщення підприємств.
У завданні наведені приклади підприємств харчової промисловості. Як відомо, такі типи підприємств орієнтуються на сировину або споживача. У малих містах, селищах міського типу, великих селах споживачів не так багато, як у великих містах. Тому в таких малих населених пунктах не вигідно виробляти продукцію, яка швидко псується (кондитерські чи м’ясні вироби). Рибоконсервні заводи зорієнтовані на сировину, тобто розташовуються у районах вилову риби.
А от цукрові заводи можуть бути розташовані у малих містечках чи селах, де поблизу є посіви цукрового буряка. Цукор – продукт, який має тривалий термін зберігання, тому не залежить від кількості споживачів. Якщо розглянути чинник розміщення цукрових заводів, то це сировинний і транспортний (вивіз цукрового буряка з поля і довіз на переробку).
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Світове господарства. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання чинників розміщення підприємств у країнах світу.
Можна розпочати з природно-ресурсного чинника, що є визначальним для видобувної промисловості – нафтовидобувна промисловість у країнах Перської затоки.
Науковий є основним у виробництві складної продукції – авіакосмічне машинобудування в Північній Америці.
Багато робочих рук (працересурсний) потребує електротехнічне машинобудування в Південно-Східній Азії.
Транспортний (нафтопроводи) властивий для нафтопереробної та нафтохімічної галузі в Західній Європі.
Правильна відповідь – 1Г 2Б 3А 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання про чинники розміщення підприємств з іноземними інвестиціями.
Високорозвинені країни свої підприємства легкої промисловості (швейні, текстильні), з виробництва електротехніки, електрообладнання розміщують на територіях країн з дешевою робочою силою.
Що стосується території Львівської області, то вона, крім дешевої робочої сили, має вигідне прикордонне положення, що зменшує витрати на перевезення продукції до країн Європи чи сировини до виробництва.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Світове господарства. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання чинників розміщення підприємств у країнах світу.
Природно-ресурсний чинник важливий для вугільної промисловості, яка орієнтується на сировину (ресурси) – Верхня Сілезія (Польща).
Науковий чинник важливий для складного виробництва – електронне та авіаційно-космічне машинобудування Каліфорнії (США).
Легка промисловість Східного Китаю орієнтується на велику кількість трудових ресурсів – працересурсний.
Металургія Японії має експортний характер, тому для неї важливий транспортний чинник.
Правильна відповідь – 1Г 2Б 3В 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання основних чинників розміщення підприємств в Україні.
Швейні фабрики потребують багато жіночих рук, тому вони орієнтуються на працересурсний чинник.
Нафтопереробний комбінат в Кременчуку має зручне розташування на перетині транзитних залізничних та автомобільних доріг, а також сполучення нафтопроводом з Одесою.
Для виробництва цементу потрібно багато сировини (мергелі, вапняки), тому заводи орієнтуються на сировину.
Теплоелектроцентраль (ТЕЦ) здійснює постачання теплої води до споживачів, яких у Києві найбільше.
Правильна відповідь 1–Б, 2–В, 3–А, 4–Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Сучасні тенденції розвитку світового господарства.
Завдання оцінює ваше вміння встановлювати зв’язки між видом економічної діяльності світового господарства та перспективним напрямом розвитку на сучасному етапі.
Кольорова металургія все ширше використовує вторинну сировину – брухт кольорових металів.
Через виснаженість газових родовищ видобуток газу з суходолу перемістився на шельф Світового океану.
Вугілля збільшує частку видобутку відкритим способом (у кар’єрах).
Морський транспорт продовжує використовувати контейнерне перевезення, що дає можливість транспортування великої кількості вантажу.
Правильна відповідь – 1–А, 2–В, 3–Б, 4–Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Національна економіка. Чинники розміщення виробництва.
Тестове завдання оцінює знання про територіальну організацію виробництва і раціональне використання економічних ресурсів.
Проаналізувавши цю інформацію, бачимо, що в місті залишилася велика кількість населення, яка раніше працювала на спорудженні електростанції. Транспортні шляхи зручно прокладені та ще й поблизу розташоване водосховище. Є всі умови для будівництва водомісткого підприємства. Крім того, частину продукції можна збувати у цьому ж місті – Теплодар.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Форми просторової організації національної економіки. Чинники розміщення виробництва.
Завдання перевіряє вміння встановлювати взаємозв’язки між елементом територіальної структури господарства і чинником розміщення.
До сировини тяжіють виробництва, які займаються її видобутком і переробкою на місці – металургійні комбінати. Основний металургійний район в Україні – Придніпров’я, де є найбільші родовища залізних і марганцевих руд.
Науковий чинник властивий для технопарку «Інтелектуальні інформаційні технології» (м. Київ), підказка є у назві технопарку – «інтелектуальні».
Екологічний чинник доцільно враховувати, якщо формується відпочинкова зона – Карпатський рекреаційний район.
Залишився транспортний чинник, який не може бути вирішальним для сільськогосподарської зони степу, але може бути таким для Маріуполя, тому що це порт на Азовському морі, через який здійснюється торгівля зерном.
Правильна відповідь: 1Г 2Д 3А 4Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює знання основних чинників розміщення підприємств.
У завданні описано роботу підприємств з виробництва сільськогосподарської техніки, які у своєму розміщенні орієнтуються на споживача і кількість трудових ресурсів.
Коли підприємство виготовляло дрібну техніку – візки і тачки, то не відчувало нестачі трудових ресурсів, а із збільшенням потужності виробництва постала потреба в додаткових трудових ресурсах. Проблему можна вирішити, налагодивши довіз робітників з довколишніх сіл і міст, що і практикують деякі підприємства.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання використовують для оцінювання знань про чинники розміщення підприємств в Україні.
Розв’язування цього завдання доцільно розпочати з найлегшого – визначення чинника розміщення хлібопекарського підприємства «Київхліб» (3). Його продукція швидко псується, тому розміщення зумовлено близькістю до споживача (Б). Розташування металургійних комбінатів (4) поблизу родовищ залізної руди визначено сировинним чинником (В). Для виплавляння феросплавів (2) використовують багато електроенергії. Тож енергетичний чинник (Г) є головним у розміщенні таких підприємств. Завод кабельної продукції «Фуджикура» (1) використовує багато трудових ресурсів, тому провідну роль у його розміщенні відіграє працересурсний чинник (Д).
Правильна відповідь – 1Д 2Г 3Б 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Національна економіка.
Завдання скеровано на оцінювання знання економічних термінів.
Виробнича інфраструктура (1) – сукупність підприємств, які допомагають основному виробництву у виготовленні продукції. Ідеться про склади, під’їзні шляхи, мережі електро- й газопостачання (В). Форми просторової організації (2) – промисловий пункт, центр, район, агломерація. Шамраївський цукровий завод – єдине промислове підприємство в с. Руда Сквирського району на Київщині (А). Форми суспільної організації (3) – спеціалізація, кооперування, концентрація, комбінування. Про спеціалізацію ідеться у варіанті відповіді Б: завод спеціалізується на виробництві цукру-піску, відходи реалізує фермерським господарствам. Чинник розміщення виробництва (4) – сировинний: на цукровому заводі переробляють цукрові буряки, вирощені переважно в господарствах Сквирського району (Д).
Правильна відповідь – 1В 2А 3Б 4Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на оцінювання вміння визначати чинники розміщення підприємств.
Виробництво авіаракетокосмічної продукції зорієнтовано на наукові установи й висококваліфіковані кадри, що зосереджені у великих містах – промислових центрах. Хлібобулочна продукція швидко псується, її зорієнтовано на споживача, тому підприємства розміщено повсюдно, де проживають люди – у всіх містах і селищах міського типу. Цукрові заводи зосереджено в лісостеповій зоні, переважно в малих містах і селах. Коксохімія здійснює переробку кам’яного вугілля, один з її продуктів – кокс – використовують у чорній металургії.
Правильна відповідь – 1В 2Б 3Г 4Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання оцінює вміння визначати чинники розміщення підприємств.
У завданні йдеться про виробництво меблів із готових деталей («конструктор»).
Меблі потрібні людям як для житлових, так і для адміністративних чи громадських приміщень. Тобто виробництво меблів орієнтується на споживача.
Таке виробництво не орієнтується на райони лісозаготівлі, бо сказано, що деталі виробляють із деревостружкових плит. Не вимагає меблеве виробництво великої кількості електроенергії, тому близькість до електростанцій теж не є важлива. Меблеві фабрики не є стаціонарними забрудниками навколишнього середовища.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на перевірку вміння визначати чинники розміщення підприємств.
У малих містах і селищах немає достатньої кількості висококваліфікованих працівників, тому комп’ютеризовані верстати виробляти неможливо. Металургійне устаткування зорієнтовано на сировину. Турбіни для електростанцій виробляють у великих промислових центрах. У малих містах можна складати побутову електротехніку з привізних комплектувальних.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на перевірку вміння визначати чинники розміщення підприємств.
Розміщення підприємства з вироблення сільськогосподарської техніки зорієнтовано на кількість трудових ресурсів. Якщо населений пункт є селищем, то загальна кількість трудових ресурсів у ньому невелика, тому значна їхня частка зайнята саме на цьому підприємстві. Для значного збільшення виробничих потужностей буде недостатньо трудових ресурсів. Агрокліматичні ресурси, обсяги видобування руди, електростанції не впливають на розміщення підприємств із виробництва сільськогосподарської техніки.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на перевірку вміння визначати чинники розміщення підприємств.
На основі природно-ресурсного чинника сформована вугільна промисловість Верхньої Сілезії (Польща).
Багато праці (працересурсний чинник) використовує легка промисловість Гуанчжоу (Китай).
Науковий чинник є вирішальним в електронному й авіаційно-космічному машинобудуванні Каліфорнії (США).
Транспортний чинник впливає на розвиток металургії в Японії (судна привозять імпортну сировину).
Правильна відповідь: 1Г, 2Д, 3А, 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Тестове завдання скеровано на оцінювання вміння визначати чинники розміщення підприємств і форми просторової організації виробництва.
У районі плантаційного бавовництва (4) доцільно розмістити текстильну фабрику. У районі видобутку залізної руди (2) вигідно спорудити гірничозбагачувальну фабрику, а в районі видобутку кам’яного вугілля (1) – теплову електростанцію. Металургійний завод можна спорудити в точці (3), куди прокладені дороги з району видобутку вугілля і з фабрики збагачення руди.
Окрім цього поблизу точки (3) є головний порт, із якого можна експортувати продукцію металургійного заводу.
Правильна відповідь: 1Д, 2Г, 3В, 4Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Чинники розміщення підприємств.
Завдання скеровано на перевірку вміння визначати чинники розміщення підприємств.
У завданні йдеться про підприємства швейної промисловості, зорієнтовані на кількість трудових ресурсів, зазвичай жіночих.
Швейні виробництва здебільшого малі за розмірами, їх легко організувати, тому споруджують там, де є багато жіночого населення, не задіяного в інших виробництвах. Наприклад, чоловіки працюють у важкій промисловості, а жінок можна задіяти на швейних фабриках, що дасть змогу раціонально використати трудові ресурси, створивши робочі місця в бідних на природні ресурси районах. Через малі енергетичні затрати, швейне виробництво можна розвивати в місцях з обмеженими енергетичними ресурсами.
Правильна відповідь: 2; 3; 4.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Україна і світове господарство: транспортне машинобудування в Україні.
Завдання скеровано на перевірку знання географії автомобілебудування в Україні.
Основна частина іноземних компаній-виробників автокомпонентів сконцентрована на заході України.
Розпізнаємо на картосхемі, що найпоширеніші вони у Львівській області.
Логіка проста: за день продукцію з Львівщини можна доправити автотранспортом у будь-яку країну Європи. Місцева ж влада максимально сприяє таким інвестиціям.
Правильна відповідь: Б.
translator- Afrikaans
- Albanian - shqipe
- Arabic - العربية
- Armenian - Հայերէն
- Azerbaijani - azərbaycanca
- Basque - euskara
- Belarusian - беларуская
- Bengali - বাংলা
- Bulgarian - български
- Catalan - català
- Chinese - 中文(简体中文)
- Chinese - 中文 (繁體中文)
- Croatian - hrvatski
- Czech - čeština
- Danish - dansk
- Dutch - Nederlands
- English
- Esperanto - esperanto
- Estonian - eesti
- Filipino
- Finnish - suomi
- French - français
- Galician - galego
- Georgian - ქართული
- German - Deutsch
- Greek - Ελληνικά
- Gujarati - ગુજરાતી
- Haitian Creole - kreyòl ayisyen
- Hebrew - עברית
- Hindi - हिन्दी
- Hungarian - magyar
- Icelandic - íslenska
- Indonesian - Bahasa Indonesia
- Irish - Gaeilge
- Italian - italiano
- Japanese - 日本語
- Kannada - ಕನ್ನಡ
- Korean - 한국어
- Latin - Lingua Latina
- Latvian - latviešu
- Lithuanian - lietuvių
- Macedonian - македонски
- Malay - Bahasa Melayu
- Maltese - Malti
- Norwegian - norsk
- Persian - فارسی
- Polish - polski
- Portuguese - português
- Romanian - română
- Russian - русский
- Serbian - Српски
- Slovak - slovenčina
- Slovenian - slovenščina
- Spanish - español
- Swahili - Kiswahili
- Swedish - svenska
- Tamil - தமிழ்
- Telugu - తెలుగు
- Thai - ไทย
- Turkish - Türkçe
- Ukrainian - українська
- Urdu - اردو
- Vietnamese - Tiếng Việt
- Welsh - Cymraeg
- Yiddish - יידיש
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Україна і світове господарство: чинники розміщення підприємств транспортного машинобудування в Україні.
Завдання скеровано на перевірку розуміння впливу окремих чинників на просторову організацію окремих підприємств – виробників автокомпонентів.
Складальні підприємства розміщують, зважаючи на кількість трудових ресурсів у місті й передмістях, відстань до основних постачальників і наявність шляхів сполучення з ними.
Отже, такий вибір регіону зумовлено:
- конкурентною кваліфікованою робочою силою (значний резерв робочої сили в малих містах, селищах і сільських територіальних громадах, яка спроможна швидко опанувати нескладні виробничі операції й готова працювати за пропоновану невисоку оплату праці);
- територіальною наближеністю до країн ЄС, які є кінцевими споживачами деталей;
- розвиненою інфраструктурою (є вільні виробничі майданчики й індустріальні парки, конкурентний рівень операційних витрат).
Правильна відповідь: В.
translator- Afrikaans
- Albanian - shqipe
- Arabic - العربية
- Armenian - Հայերէն
- Azerbaijani - azərbaycanca
- Basque - euskara
- Belarusian - беларуская
- Bengali - বাংলা
- Bulgarian - български
- Catalan - català
- Chinese - 中文(简体中文)
- Chinese - 中文 (繁體中文)
- Croatian - hrvatski
- Czech - čeština
- Danish - dansk
- Dutch - Nederlands
- English
- Esperanto - esperanto
- Estonian - eesti
- Filipino
- Finnish - suomi
- French - français
- Galician - galego
- Georgian - ქართული
- German - Deutsch
- Greek - Ελληνικά
- Gujarati - ગુજરાતી
- Haitian Creole - kreyòl ayisyen
- Hebrew - עברית
- Hindi - हिन्दी
- Hungarian - magyar
- Icelandic - íslenska
- Indonesian - Bahasa Indonesia
- Irish - Gaeilge
- Italian - italiano
- Japanese - 日本語
- Kannada - ಕನ್ನಡ
- Korean - 한국어
- Latin - Lingua Latina
- Latvian - latviešu
- Lithuanian - lietuvių
- Macedonian - македонски
- Malay - Bahasa Melayu
- Maltese - Malti
- Norwegian - norsk
- Persian - فارسی
- Polish - polski
- Portuguese - português
- Romanian - română
- Russian - русский
- Serbian - Српски
- Slovak - slovenčina
- Slovenian - slovenščina
- Spanish - español
- Swahili - Kiswahili
- Swedish - svenska
- Tamil - தமிழ்
- Telugu - తెలుగు
- Thai - ไทย
- Turkish - Türkçe
- Ukrainian - українська
- Urdu - اردو
- Vietnamese - Tiếng Việt
- Welsh - Cymraeg
- Yiddish - יידיש
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на