Розділ: Регіони та країни
Тема: Африка. Загальна характеристика Африки. Країни Африки
Кількість завдань: 11
ТЕМА: Регіони й країни. Країни Африки.
Завдання скеровано на оцінювання знань про економічний розвиток країн Африки.
Більшість країн Африки – це колишні колонії європейських держав (Великої Британії, Франції, Португалії). Деколонізація континенту розпочалася від 50-х років ХХ століття, а в 1960-х понад 30 африканських країн звільнилися від колоніального гніту. Тому характерною ознакою господарства більшості країн Африки є колоніальна галузева й територіальна структура економіки.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни. Загальна характеристика Африки. ПАР.
Завдання спрямовано на оцінювання знання особливостей розвитку африканських країн.
За економічним розвитком країни Африки відносять до групи країн, що розвиваються. Економіка більшості країн аграрна й аграрно-індустріальна з переважанням добувної промисловості у вторинному секторі. Єдиною високорозвиненою країною на материку є ПАР.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Економіко-географічна характеристика регіонів і країн світу.
Тестове завдання оцінює знання характерних рис транспорту країн, що розвиваються.
Пригадайте: в Африці розташовані країни, що розвиваються (крім ПАР).
Транспортна система в таких країнах недостатньо розвинена, зазвичай дороги сполучають райони товарного господарства (плантації, рудники, кар’єри тощо) з портами. Економіка цих країн зорієнтована на експорт сировини й напівфабрикатів у розвинені країни. Саме тому в більшості країн континенту морський транспорт забезпечує експортні вантажопотоки.
Трансконтинентальні магістралі – рідкісне явище, а країни, віддалені від узбережжя Океану, є більш відсталими.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Африка. Загальна характеристика Африки.
Завдання скеровано на оцінювання знань щодо економічного рівня розвитку країн Африки.
Транспортна система Африки складалася в колоніальний період й обслуговувала економічні інтереси країн-метрополій. Фактично в регіоні немає сучасної транспортної мережі. Найліпше вона розвинута в Південно-Африканській Республіці (ПАР) і прибережних частинах країн Північної Африки. Більшу частину вантажопотоків у межах материка забезпечує залізничний транспорт, а зовнішні перевезення здійснюють морським транспортом.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Африка. Сучасна політична карта Африки.
Тестове завдання оцінює знання особливостей розвитку країн Африки.
Країни Африки належать до групи країн, що розвиваються, крім ПАР, яка є високорозиненою. Серед них найбільша кількість найменш економічно розвинених країн – це переважно країни екваторіальної і Тропічної Африки.
Північні країни Африки (Алжир, Єгипет) мають більш комфортне положення, оскільки наближені до європейських Середземноморських країн і мають запаси нафти і газу.
Якщо спиратися на інші відповіді, то можна відкинути те, що ці країни збирають три врожаї на рік кави, какао, позаяк розташовані в субтропічному і тропічному кліматичних поясах, де ці культури не вирощують, відповідно, великих земельних ресурсів з родючими грунтами тут також немає. Також північні Країни Африки не володіють запасами мідних, алюмінієвих руд, алмазів, це властиве для країн Південної і Східної Африки.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Африки.
Пропоноване тестове завдання оцінює ваші знання про особливості економіки африканських країн.
Щоб визначити ознаку, яка об'єднує позначені країни, відкидаємо неправильні відповіді: цукрову тростину не вирощують в екваторіальному поясі Африки, а цінні породи деревини не заготовляють у тропічних країнах (Лівія, Єгипет).
Що стосується випасання овець, то вівчарство розвивається в тропічних країнах, але в екваторіальній частині Африки – відсутнє.
Тому залишається варіант – видобування і експорт нафти. Дійсно, такі країни як Лівія, Нігерія, Габон входять в ОПЕК і є експортерами нафти.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Африки.
Тестове завдання оцінює знання про особливості економіки африканських країн, розуміння їхньої продовольчої проблеми.
Економіка більшості країн Африки має аграрний характер, тобто з переважанням сільського господарства в загальній частці ВВП, яке все ще має відсталий характер з низькою продуктивністю праці. Сільське господарство зорієнтоване на експорт, є переважно монокультурним: основні площі земель зайняті експортними культурами, а для внутрішнього ринку продовольства бракує.
Відомо, що природний приріст у цих країнах найвищий у світі, звідси проблеми голоду – чисельність населення збільшується швидше, ніж зростає виробництво продовольства.
Правильна відповідь – 467.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Африка. Країни Африки.
Тестове завдання оцінює знання структури господарства країн Африки.
Майже всі країни Африки – це колишні колонії, тому структура господарства має риси колоніального минулого: відсталість у розвитку, екстенсивне сільське господарство, часто монокультурне. Більш високим рівнем розвитку є столиці, передмістя, рідше – порти. На світовому ринку африканські країни виділяються експортом мінеральної сировини і сільськогосподарських культур: какао, кава, чай, бавовник, цитрусові, цукрова тростина, арахіс, фініки та ін.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни.
Завдання скеровано на оцінювання знання територіальних відмінностей найбільших країн світу.
Майже вся господарська діяльність Канади зосереджена на півдні країни на кордоні із США. Тому виробництво потрібно зміщувати на північ, у малоосвоєні регіони. У Росії розвинутою є західна європейська частина, натомість східну азійську територію використовують як сировинний регіон, де доцільно розвинути вторинний і третинний сектори економіки. У Китаї 87 % виробництва припадають на Східний Китай, тому потрібно розвинути Західний. У Єгипті центральну частину зайнято пустелею, на території якої потрібно розвивати господарську діяльність.
Правильна відповідь – 1В 2А 3Д 4Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни. Африка: Єгипет.
Тестове завдання скероване на перевірку знань особливостей розвитку господарства Єгипту, його природних особливостей.
Ми знаємо, що Єгипет – країна Північної Африки, розташована у сухому та жаркому кліматі й переважно рівнинному рельєфі. Саме такі умови забезпечують ефективність функціонування автомобільних доріг.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни: особливості економіки країн Африки
Завдання скеровано на перевірку вміння робити висновки про причини економічної відсталості багатьох країн Африки.
Розташовані в тропічному поясі країни Африки, що розвиваються, спеціалізуються на виробництві окремих видів сільськогосподарської продукції, тобто є монокультурними (7) і не спроможні забезпечити себе продовольством.
Оскільки в споживчому секторі землеробства й тваринництва зберігаються малопродуктивні технології, домінує ручна праця з низькою продуктивністю (4).
У країнах Африки високий природний приріст населення – передусім через високу народжуваність і зниження смертності. Тому внутрішній попит на продовольство зростає (6).
Чому не підходять інші варіанти?
У приекваторіальних широтах у жаркому й вологому кліматі поширені родючі червоно-жовті ґрунти (1). Виснажитися і втратити свою родючість вони можуть після кількох років вирощування сільськогосподарських культур.
Агрокліматичні ресурси достатні для вирощування продовольчих культур (2), сільське господарство має зональний характер спеціалізації.
Темпи урбанізації в Африці є найбільшими у світі, однак рівень урбанізації становить 45 % – більша частина населення проживає в селах (3).
Тут є райони як інтенсивного товарного або експортного землеробства, так і райони низького продуктивного споживчого сільського господарства (5).
Правильні відповіді: 4, 6, 7.Побажання та зауваження будь ласка пишіть на