Розділ: Регіони та країни
Тема: Америка. Загальна характеристика Америки. Країни Америки
Кількість завдань: 26
ТЕМА: Регіони й країни. Америка: США.
Завдання спрямовано на оцінювання знання сучасних особливостей економічного розвитку США.
США – найпотужніша постіндустріальна країна світу, 80 % її населення задіяно в третинному секторі економіки. Старими традиційними галузями економіки, що відіграють важливу роль, є чорна металургія і легка промисловість. Традиційними у сфері послуг – торгівля і банківська справа. Новітні галузі промисловості, що зосереджено в технополісах – електронне й авіакосмічне машинобудування. Нові галузі кінця ХХ століття – маркетинг, високі технології (хай-тек).
Правильна відповідь – 1Г 2Д 3А 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Америки: Канада.
Завдання скеровано на оцінювання знання сучасних рис розвитку господарства Канади.
Канада – країна «Великої сімки», члени якої на світовому ринку виступають головними експортерами наукомісткої продукції: електроніки, робототехніки, новітніх матеріалів, технологій, капіталу. Проте для Канади характерна аграрно-сировинна (мінеральна, лісова й сільськогосподарська сировина) спеціалізація. Це пов’язано з колоніальним минулим держави. Провідна галузь промисловості – гірничодобувна, яка експортує близько 80 % видобутої сировини. Особливе значення має вивіз нікелю, свинцю, урану, цинку, азбесту, золота.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. США.
Завдання скеровано на перевірку знання рис розвитку сільського господарства США.
Тваринництво в США поширене переважно на Заході країни, де в рельєфі переважають плоскогір’я і височини, що використовують як пасовища. Проте ті частини подекуди розорюють і за зрошування засівають сільськогосподарськими культурами.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. Країни Америки: США.
Завдання скеровано на перевірку знання особливостей розвитку господарства США.
«Автомобільною столицею» США є місто Детройт (штат Мічиган), Американський Рур – Аппалачський кам’яновугільний басейн (Схід США), порт О’Хара в Чикаго – район Приозер’я.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Америки. США.
Завдання скеровано на оцінювання знання особливостей економіки США.
США займають перше місце у світі за експортом кукурудзи. Кукурудзу й пшеницю вирощують у центральних частинах країни на Центральних рівнинах, які є основною житницею США.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни.
Завдання використовують для оцінювання знання територіальних відмінностей у розвитку різних країн світу.
В Італії найрозвиненішою частиною є Північ країни. У США є три головні економічні райони: Північ, Південь і Захід. Економіка Білорусі рівномірно розміщена по території. У Канаді спостерігають істотні відмінності в розвитку території. Майже всю економіку й населення Канади зосереджено на Півдні, біля кордону із США.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни. Китай. США.
Завдання спрямовано на оцінювання знання про особливості розвитку й розміщення виробництва автомобільної промисловості Китаю.
Китай демонструє стрімкі темпи економічного розвитку й зараз виготовляє приблизно 53 тис. найменувань продукції машинобудування. З 2008 року КНР є найбільшим виробником і найбільшим споживачем автомобілів світу. А від 2009 року виготовляє автомобілів більше, ніж США і Японія разом узяті. Китайське місто Чанчунь називають «китайським Детройтом», оскільки Детройт – столиця автомобілебудування США.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Економіко-географічна характеристика регіонів і країн світу.
Тестове завдання оцінює знання загальних рис господарства країн Південної Америки.
Розгляньте картосхему: виділено Бразилію, Аргентину, Колумбію й Еквадор. Ці країни можуть експортувати широкий асортимент сільськогосподарської продукції, яку неможливо виробляти в Україні, зважаючи на її агрокліматичні ресурси та структуру земельних угідь. Пригадайте спеціалізацію сільського господарства країн регіону і вкажіть правильну відповідь.
Інший спосіб: пригадайте спеціалізацію України і виключіть ті варіанти відповідей, що містять продукти, які в достатній кількості виробляються в Україні і навіть експортуються в інші країни (наприклад, соняшникова олія, молочні продукти тощо).
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство: Україна. Америка: Канада.
Тестове завдання оцінює знання економіко-географічної характеристики України та Канади.
Потрібно визначити спільні види наявних природних ресурсів, які визначили схожість міжнародної спеціалізації обидвох країн – України і Канади.
У тектонічному відношенні і в Канаді, і в Україні утворилися щити, з якими пов’язані родовища залізних руд.
Сировина для кольорової металургії теж є, хоча не в такій кількості, як для чорної, особливо перспективним є регіон Закарпаття.
Серед земельних ресурсів нас об’єднує утворення родючих ґрунтів.
Інші види природних ресурсів, які зазначені у відповідях, не поєднують ці дві країни.
Правильна відповідь – 235.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Америки.
Тестове завдання оцінює знання про особливості розвитку економіки країн Латинської Америки та їх розташування на карті.
На карті позначено три країни Латинської Америки – Бразилію, Аргентину та Мексику, які входять в групу країн, що розвиваються, підгрупа – нові індустріальні країни (НІК).
Розвиток цих країн залежить від іноземних інвестицій, зокрема США, які розміщують на їх території свої ТНК (транснаціональні корпорації). Це дає можливість іноземним державам використовувати дешеву робочу силу та багаті природні ресурси країн, тому їх економіка зорієнтована на експорт. Насамперед це стосується машинобудівної галузі, яка представлена іноземними компаніями.
Правильна відповідь – 345.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. Загальна характеристика Америки.
Тестове завдання оцінює знання основних особливостей розвитку господарства країн Латинської Америки.
Країни Латинської Америки відносять до групи країн, що розвиваються і залежать від капіталовкладень США.
Країни багаті на природні ресурси, які експортують, тому основні транспортні шляхи прокладені від районів видобутку сировини до портів. До портів доставляють продукцію сільського господарства, яку також експортують. Основні виробництва переробної промисловості також працюють у портах, оскільки залежать від давальницької сировини інших країн.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. Загальна харектеристика Америки. Австралія.
Тестове завдання оцінює знання про особливості сільського господарства Бразилії, Аргентини та Австралії.
Як відомо, Австралія – високорозвинена країна світу, а Бразилія та Аргентина – країни, що розвиаються з підгрупи нових індустріальних країн Південної Америки. Сільське господарство в таких країнах високоінтенсивне, яке не лише повністю забезпечує потреби країни продовольством, але й експортує різноманітну його продукцію. Країни великі за площею, мають велику частку землезабезпеченості.
В Австраліїї серед сільськогосподарських угідь переважають пасовища, позаяк ґрунти малородючі (червоно-бурі, сіроземи), часто засолені й непридатні для вирощування рослин.
В Аргентині теж переажає тваринництво м'ясного напряму в північній частині країни на соковитих пасовищах.
Бразилія займає друге місце в світі (після Індії) за поголів'ям великої рогатої худоби.
Інші варіанти не доцільно розглядати, тому що вони не можуть бути правильними: країни не розміщені компактно в Південній півкулі – це видно з карти. Процес індустріалізації ще не завершується, оскільки країни проводять політику «відкритих дверей» для іноземних компаній та створюють пільгові умови для розвитку підприємництва. Австралія має перший тип відтворення населення.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. США. Особливості сучасного постіндустріального розвитку країни.
Тестове завдання оцінює знання основних рис сучасного господарства США.
У завданні потрібно поєднати риси економіки з їх проявом у суспільстві.
Виконання варто розпочати з варіанту «розвиток бізнесу та встановлення міського способу життя в передмістях», що легко пов'язується з американською реальністю, традиціями, престижем – мати власний автомобіль.
Істотні внутрішні відмінності в розташуванні виробництва поєднується з тим, що понад 20 % виробленої продукції в країні забезпечує Атлантичне узбережжя (2 % площі країни). Постіндустріальна структура економіки – це світова першість за чисельністю наукового та інженерного персоналу. Висока концентрація виробництва й капіталу поєднується з найбільшими ТНК світу, половина з яких є в США.
Правильна відповідь – 1Б 2А 3Г 4Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Європа. Америка. Азія.
Тестове завдання оцінює знання особливостей територіальної структури країн світу.
У завданні можна відразу впізнати Японію, де сформувався Тихоокеанський промисловий пояс.
Важка промисловість не характерна для високорозвинених країн, а якщо обирати між Індією та Росією, то орієнтуємось по назві (не російська).
Основні потужності зосереджені в «обжитій» прикордонній частині – Канада і концентрація промислового виробництва на півночі країни – Італія.
Правильна відповідь – 1Д 2В 3Б 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Америки. Канада. Характерні риси просторової організації господарства.
Тестове завдання оцінює знання про особливості територіального розвитку території Канади.
Канада – друга за площею країна світу, проте географічне положення і освоєння Канади ускладнене несприятливими природними умовами більшості території.
Майже вся господарська діяльність зосереджена на півдні країни, біля кордону зі США. Північні райони мало освоєні через суворий клімат. Тут розпочато видобуток корисних копалин. Тому основні інвестиції треба спрямовувати з півдня на північ.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Америки. США. Характерні риси просторової організації господарства.
Тестове завдання оцінює знання про особливості територіальної структури господарства США.
США володіють найпотужнішою транспортною інфраструктурою серед усіх інших країн земної кулі. Такий стрімкий розвиток транспорту дає можливість доставляти сировину на будь-яку відстань і не впливає суттєво на собівартість продукції.
Правильна відстань - Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Сучасні тенденції розвитку світового господарства.
Тестове завдання оцінює знання особливостей розвитку третинного сектору господарства в країнах світу з різним економічним розвитком.
Тут вистачить проаналізувати наведені країни і визначити серед них країну з найрозвиненішою економікою – США.
Справді, у США створено понад 300 технопарків і технополісів. Їх почали створювати в 50-х роках ХХ століття на базі Стенфордського університету, тому найбільші зосереджені саме в Каліфорнії – «Кремнієва долина».
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Географічний простір України. Україна на політичній карті Європи і світу. Політична карта світу. Державний лад: форми правління та адміністративно-територіальний устрій.
Тестове завдання оцінює знання про форму державного правління та адміністративно-територіальний устрій головних країн світу – «Великої сімки».
Найперше, що впадає в очі – Велика Британія як конституційна монархія. Німеччина у назві має підказку – Федеративна Республіка Німеччина. Сполучені Штати Америки теж складені із штатів, отже, федеративна держава. Залишилась Франція – республіка і унітарна.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Америка. Загальна характеристика.
Тестове завдання оцінює знання про країни Азії та Америки, їх загальну характеристику.
У завданні наведено найбільш відомі країни, відомості про які формуються не протягом однієї теми, а впродовж всього навчання.
Якщо взяти варіант відповіді – аграрно-індустріальна структура економіки, то це підходить лише для економіки Індії, бо США – постіндустріальна, Китай та Бразилія – індустріально-аграрні.
Екстенсивний розвиток аграрного господарства в першу чергу не підходить до США.
Мала місткість внутрішнього ринку теж не може бути правильним варіантом, бо наведені країни мають велику кількість населення, а отже, споживають багато продукції.
А варіант великої площі та великої кількості населення підходить, бо серед переахованих є країни, найбільші за кількістю населення й одні з найбільших за площею.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. Загальна характеристика Америки. Бразилія.
Тестове завдання розкриває знання про особливості розвитку територіальної структури господарств країн нової індустріалізації (НІК) в Латинській Америці.
Країнами нової індустріалізації в даному регіоні є Бразилія, Аргентина, Мексика, які є привабливими для інвесторів, насамперед зі США та країн ЄС.
Головна роль у регіоні належить ТНК (транснаціональним корпораціям) США, які проникають у ті галузі, що пов’язані з видобутком сировини, беруть участь в індустріалізації найбільш прибуткових галузей (виробництво електроніки), створенні нових ринків збуту, налагодженні виробництва високотехнологічної продукції.
Отже, такі зв’язки стають ширшими, залучаються також і інші країни Латинської Америки, які раніше не були привабливими для інвестицій – Еквадор, Венесуела, Колумбія та інші, тому важливо налагоджувати зв’язки між портами та глибинними районами країн.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. США.
Тестове завдання оцінює знання сучасної територіальної структури господарства США.
США – світовий лідер у сфері літакобудування.
Американські компанії Boeing (Боїнг), Cessna (Сессна) та інші виробляють більшість цивільних і військових літаків світу. «Авіаційними столицями» США є Сан-Дієго, Сіетл, Лос-Анджелес, Даллас, Атланта. Центри зосереджені на Тихоокеанському узбережжі та Півдні країни.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Америка. Країни Америки. Бразилія.
Тестове завдання оцінює знання сучасного розвитку господарства Бразилії, її місце в міжнародному поділі праці.
Для того, щоб захистити вітчизняного виробника, потрібно встановлювати митні обмеження на таку імпортну продукцію, яку виробляють національні виробники.
На овочі, фрукти чи сировину, яка в Україні через кліматичні умови не може вирощуватися, недоцільно встановлювати обмеження на ввіз в Україну. Серед таких рослин у відповідях знаходимо ананаси та какао-боби, які в помірному кліматі не вирощують.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни.
Тестове завдання оцінює знання особливостей розташування основних промислових регіонів у країнах світу та диспропорції в розвитку їхньої території.
Для виконання цього завдання можна скористатися картою світу, яка подана у завданні № 30.
Для Німеччини характерне домінування західного району, що пов’язане з її історичним минулим.
У Канаді майже все виробництво зосереджене в прикордонній частині із США, тобто на півдні.
Австралію англійці почали заселяти з південного сходу, де з часом виникли найбільші міста – Сідней, Мельбурн, Брісбен та ін.
В Італії на півночі виділяється «промисловий трикутник», який включає міста Мілан – Турин – Генуя.
Правильна відповідь – 1А 2Д 3Г 4Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни.
Завдання скеровано на оцінювання знання територіальних відмінностей найбільших країн світу.
Майже вся господарська діяльність Канади зосереджена на півдні країни на кордоні із США. Тому виробництво потрібно зміщувати на північ, у малоосвоєні регіони. У Росії розвинутою є західна європейська частина, натомість східну азійську територію використовують як сировинний регіон, де доцільно розвинути вторинний і третинний сектори економіки. У Китаї 87 % виробництва припадають на Східний Китай, тому потрібно розвинути Західний. У Єгипті центральну частину зайнято пустелею, на території якої потрібно розвивати господарську діяльність.
Правильна відповідь – 1В 2А 3Д 4Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни: характерні риси просторової організації господарства США.
Завдання скеровано на перевірку вміння критично мислити й інтерпретувати наукові географічні дані.
Розв'язання завдання потребує просторової уяви й передбачає застосування абстрактного мислення, оскільки необхідно відтворити просторовий каркас економіки США.
Чого ж не вистачає на просторовому каркасі економіки країни?
У західному районі США мають бути відображені потужні економічні центри, як-от Лос-Анджелес, Сан-Франциско. Це глобальні міста альфа типу.
Важливу роль в економіці країни відіграє видобуток нафти й природного газу на узбережжі та шельфі Мексиканської затоки. Великим центром нафтової промисловості є, зокрема, Новий Орлеан. На просторовому каркасі економіки США потужного південного нафтогазового комплексу не відстежуємо.
В умовах великої протяжності території ефективні транспортні сполучення є необхідною умовою економічного розвитку країни. Дороги пов’язують усі американські міста, багато з них перетинають країну від Тихого до Атлантичного океану. Тому в просторовому каркасі економіки США бракує транспортних коридорів широтного напрямку.
Правильна відповідь: 1; 3; 6.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни: особливості економіки Канади
Завдання скеровано на оцінку місця країни в міжнародному поділі праці.
Повнота обґрунтування відповіді визначається розумінням змісту абстрактних наукових понять (міжнародний поділ праці), знаннями природноресурсного потенціалу Канади й розумінням особливостей її економічного розвитку.
Міжнародний поділ праці (МПП) – це спеціалізація країн на виробництві певних видів товарів і послуг та обмін між ними. Ці товари чи послуги надходять до інших країн світу й стають візитівкою держави, що їх виробляє чи надає.
Місце Канади в міжнародному поділі праці зумовлене сукупністю чинників. Важливу роль зіграли природні ресурси. Велика площа й складна тектонічна будова зумовили великі запаси мінеральних ресурсів: залізних, нікелевих, свинцево-цинкових, молібденових, вольфрамових та інших руд, золота та платини в межах Канадського щита, родовищ вугілля, нафти й газу в передгірних прогинах і западинах платформ.
У структурі земельних угідь 45% території – ліси із цінними породами дерев, а за їхніми запасами на душу населення посідає перше місце у світі.
Трудові ресурси Канади характеризуються високим професійним рівнем. Рівень письменності в країні є одним із найвищих у світі – 99 %, а частка населення віком 25–64 роки із вищою освітою є однією з найбільших у світі – 57 %.
Інші варіанти відповідей не є визначальними характеристиками спеціалізації Канади в міжнародному поділі праці.
Правильна відповідь: 4; 5; 6.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на