Розділ: Регіони та країни
Тема: Азія. Загальна характеристика Азії. Країни Азії
Кількість завдань: 35
ТЕМА: Азія. Загальна характеристика країн Азії.
Завдання скеровано на перевірку знання сучасних особливостей розвитку економіки азійських країн.
Китай та Індія – країни-лідери за кількістю населення у світі, тому в них велика кількість дешевих трудових ресурсів. Бавовник в Індії й Китаї почали вирощувати ще до нашої ери, тож ці країни мають дуже сприятливі умови й багатий досвід для його культивування. Численне населення цих країн формує внутрішній споживчий ринок.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Японія.
Завдання використовують для оцінювання знання сучасних рис розвитку економіки Японії.
Територіальна структура високорозвиненої постіндустріальної економіки Японії нерівномірна. У Тихоокеанському промисловому поясі, на який припадає лише третина території країни, виробляють 80 % промислової й половину сільськогосподарської продукції. За його межами – Периферійна зона, де переважає лісозаготівля, добувна промисловість і туризм.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Азії.
Завдання використовують для оцінювання знання особливостей розвитку господарства країн Південно-Східної Азії.
Низка країн Південно-Східної Азії розвиваються пришвидшеними темпами, становлять підгрупу країн нової індустріалізації (НІК): Південна Корея, Тайвань, Таїланд, Малайзія тощо. Такий пришвидшений розвиток зумовлено інвестиційною політикою уряду країн, створенням власної системи освіти ц наявністю дешевої й кваліфікованої робочої сили.
Правильна відповідь – 3 4 6.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Азії. Японія.
Завдання скеровано на перевірку знання особливостей сучасного розвитку господарства Японії.
Японія – високорозвинена постіндустріальна країна на Сході Азії. У Тихоокеанському промисловому поясі, на який припадає лише 1/3 території країни, але в якому сконцентровано 2/3 її населення, виробляють 80 % промислової та половину сільськогосподарської продукції Японії.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Вторинний сектор господарства. Виробництво машин й устаткування. Сучасні тенденції розвитку світового господарства.
Завдання скеровано на оцінювання знання сучасних тенденцій розвитку світового виробництва електротехнічних виробів.
Виробництво електротехніки останнім часом зорієнтоване на дешеву робочу силу, оскільки використовує її у великому обсязі. У високорозвинених країнах вартість робочої сили є значно дорожчою, ніж у країнах, що розвиваються. Тому виробництво з країн «центру» вирушило до «напівпериферії» і «периферії». Тут значно дешевша робоча сила, зрослі доходи й великий внутрішній ринок споживання цієї продукції.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Загальна характеристика країн Азії.
Завдання скеровано на оцінювання знання особливостей економічного розвитку країн Південної Азії.
За економічним розвитком країни Південної Азії належать до групи країн, що розвиваються (Індія, Пакистан, Афганістан, Бангладеш тощо). В економіці цих країн частка сільського господарства, яке використовує багато робочої сили, є трудоінтенсивним, ще досить висока. У вторинному секторі багато кустарно-ремісничих виробництв. Доходи населення дуже низькі.
Правильна відповідь – 2 4 7.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Економіко-географічна характеристика регіонів і країн світу.
Тестове завдання оцінює знання основних рис територіальної організації виробництва в окремих країнах світу.
Господарство кожної країни має певні особливості територіальної структури, часто спостерігаються істотні диспропорції в розташуванні виробництва: в одних районах – висока концентрація промислових об’єктів, а інші відстають в економічному розвитку, освоюються із запізненням, характеризуються аграрною структурою господарства або розвитком видобувних галузей чи лісозаготівлі.
Оцініть загальні риси розташування виробництва в Росії, Італії, Німеччині та Китаї. У Німеччині та Росії відставання спостерігається в східних районах, в Італії – на півдні країни, а в Китаї найменш розвинені гірські й пустельні західні райони країни.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Економіко-географічна характеристика регіонів і країн світу. Японія.
Тестове завдання перевіряє вміння обґрунтувати певні характеристики країн.
Пригадайте основні риси господарства країн, що належать до групи постіндустріальних.
Проаналізуйте 7 тверджень. Зверніть увагу – усі вони правильно характеризують Японію. Серед них виділіть тільки ті, що характеризують її як постіндустріальну країну, тобто таку, що виробляє й експортує наукомістку продукцію та послуги.
Правильна відповідь – 1, 4, 7.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Україна й світове господарство. Азія. Японія.
Завдання спрямовано на оцінювання знання особливостей сучасного розвитку господарства України і Японії, уміння виділити спільні риси економіки цих двох країн.
Японці мають досвід роботи в атомній енергетиці ще від часів атомних вибухів у Хіросімі й Нагасакі, тому варто запозичити цей досвід для України. Японія має розвинену чорну металургію (обіймає друге місце у світі за експортом сталі). Умови розвитку чорної металургії в Україні сприятливіші через багату сировинну базу, тому японські технології виплавляння сталі стануть нам у пригоді. Основними видами транспорту у внутрішніх перевезеннях для обох країн є автомобільний і залізничний. Тому доцільно запозичити досвід із розвитку системи швидкісних залізниць «Сінкансен» (швидкість до 300 км/год) у японських фахівців.
Правильна відповідь – 1 4 6.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Азії. Індія.
Тестове завдання оцінює знання особливостей сучасного розвитку господарства Індії.
За економічним розвитком Індія – країна, що розвивається з багатими природними ресурсами.
Темпи її економічного зростання за останні роки вражають своїми масштабами.
В обробній промисловості найбільше значення мають металургія (третє місце в світі за виробництвом сталі), машинобудування, хімічна, легка, харчова.
На підприємствах машинобудування виготовляють екскаватори й верстати, локомотиви та автомобілі, тому внутрішній ринок Індії споживає багато чорних і кольорових металів та конструкцій з них.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай.
Тестове завдання оцінює знання про сучасні тенденції розвитку господарства Китаю.
Китай – велика індустріально-аграрна держава, яка займає перше місце за зовнішньоторговельним оборотом і лідирує у світі за обсягом виробництва понад 100 видів промислової продукції.
Велика кількість підприємств китайської промисловості потребує багато електроенергії, основна частка якої виробляється на ТЕС. Теплові електростанції працюють на власному вугіллі і при його спалюванні виділяється велика кількість вуглекислого газу.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Японія.
Тестове завдання оцінює знання про господарство і територіальні відмінності Японії.
Бачимо, що на картосхемі зображено Тихоокеанський пояс, через який простягається швидкісна залізнична колія – «Сінкансен». Як відомо, саме в цьому Тихоокеанському регіоні Японії сконцентровано більшість промислових підприємств і населення країни (мегаполіс Токайдо 70млн.осіб), тому швидкісні поїзди відіграють важливу роль у переміщенні населення.
Якщо розглядати інші запропоновані варіанти, то це не може бути позначено екстенсивне сільське господарство, бо у високорозвинутих країнах воно інтенсивне. Розміщення найбільших гірничо-рудних підприємств теж не може бути правильним варіантом, бо майже вся економіка Японії працює на імпортній сировині. Природоохоронні території у регіонах скупчення населення і виробництва теж не можуть бути створені.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Загальна характеристика Азії.
Тестове завдання оцінює знання про особливості господарського розвитку країн Перської затоки.
Як відомо, підприємства кольорової металургії, в тому числі алюмінієвої промисловості, у своєму розміщенні орієнтуються на дешеву електроенергію.
Країни Перської затоки – найбагатші країни світу на нафту – паливо для ТЕС (теплових електростанцій), які виробляють електроенергію. До того ж приморське розташування сприяє і сприятиме надалі розвиткові алюмінієвої промисловості у цих країнах. До недавнього часу ці країни спеціалізувалися на світовому ринку як виробники нафти і нафтопродуктів, а зараз вони активно споруджують підприємства з виплавки алюмінію.
Що стосується інших варіантів, то літакобудування цим країнам не властиве, пустельні ґрунти для розвитку алюмінієвої промисловості не важливі, а будівництво потужних ГЕС (гідроелектростанцій) у тропічному пустельному кліматі неможливе.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай.
Тестове завдання оцінює знання про сучасні тенденції розвитку господарства Китаю.
Китайська економіка залежить від зовнішнього ринку, на який країна постачає разом з одягом, взуттям та іграшками, продукцію електроніки, електротехніки, побутової техніки. Ці галузі стрімко розвиваються за рахунок іноземних інвестицій та власної робочої сили у СЕЗ (спеціальні економічні зони). Як відомо, на території СЕЗ, які були створені у 90-х роках ХХ ст., активно залучається іноземний капітал і панують ринкові відносини, що стало поштовхом для китайської економіки.
Отже, твердження про те, що на всіх підприємствах є державна власність – неправильне, бо в умовах ринку, якими є СЕЗ, є приватна власність; демографічна політика ще не дала бажаного результату; чорна металургія добре розвинута, але з електронікою чи побутовою технікою вона не пов'язана.
Правильна відповідь – 357.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай.
Тестове завдання оцінює знання особливостей сучасної економіки Китаю.
Китай – індустріально-аграрна держава, яка за зовнішньоторговельним оборотом випереджає США і перетворюється на економічного гіганта. Тому країна не тільки споживає багато електроенергії, а й виробляє (І місце в світі).
Під час виконання цього завдання треба пригадати чинник розміщення АЕС, а це – споживач. АЕС споруджують в тих місцях, де не вигідно будувати ТЕС, бо далеко родовища паливних корисних копалин або ж вони взагалі відсутні, і ГЕС, бо немає потужних річок, а споживач є.
Аналізуючи відповіді, знаходимо варіант, де зазначено, що в районах концентрації виробництв, які є споживачами, недостатньо енергетичних ресурсів.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Європа. Америка. Азія.
Тестове завдання оцінює знання особливостей територіальної структури країн світу.
У завданні можна відразу впізнати Японію, де сформувався Тихоокеанський промисловий пояс.
Важка промисловість не характерна для високорозвинених країн, а якщо обирати між Індією та Росією, то орієнтуємось по назві (не російська).
Основні потужності зосереджені в «обжитій» прикордонній частині – Канада і концентрація промислового виробництва на півночі країни – Італія.
Правильна відповідь – 1Д 2В 3Б 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Азії. Китай.
Тестове завдання оцінює знання про особливості розвитку і розміщення виробництв вторинної сфери Китаю, характерні риси просторової організації господарства.
Розглянемо всі варіанти відповідей: основним виробником і експортером промислових роботів, високоточних дорогих видів верстатів на експорт є високорозвинені постіндустріальні країни. Китай ще не досягнув такого рівня розвитку.
Проте Китай – країна, яка займає перші позиції з виробництва понад 100 видів продукції. Саме для такої потужної економіки потрібно багато засобів виробництва, у тому числі й верстатів – металорізальних, деревообробних, які Китай виробляє на експорт і для внутрішнього виробництва. Також країна є не тільки найбільшим експортером верстатів, а й імпортером.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Індія.
Завдання оцінює знання про особливості структури економіки Індії й основні чинники, що визначають місце цих виробництв в економіці сучасної Індії.
Відомо, що Індія за останні десятиліття перетворилася з аграрно-індустріальної країни на індустріально-аграрну, яка займає перші позиції за випуском багатьох видів продукції. Тут працюють як традиційні галузі економіки Індії, так і сучасні, які стрімко розвиваються. Торгівля з давніх часів була і залишається традиційною галуззю сфери послуг, а текстильне виробництво – традиційною галуззю у промисловості. Новою галуззю для Індії є виробництво програмного забезпечення: за постачанням ІТ-послуг Індія є на першому місці в світі. Автомобілебудування є новою галуззю, що задовольняє зростаючий попит населення.
Правильна відповідь – 1Г 2Д 3А 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Індія.
Тестове завдання оцінює знання сучасних тенденцій розвитку світового господарства Індії.
Треба звернути увагу на те, що йдеться саме про збільшення частки програмного забезпечення, машин, устаткування – продукції, яка потребує висококваліфікованої робочої сили.
З наведених варіантів відповідей ніякий інший не можна використати для виробництва цієї продукції. Географічне положення неможливо покращити, кустарно-ремісниче виробництво (ручна праця) не використовують для вироблення даної продукції. Видобування рудної сировини важливе для металургійного виробництва.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Індія. Японія.
Тестове завдання оцінює знання сучасних тенденцій розвитку світового господарства, роль іноземних інвестицій в економічному розвитку країни.
Японія – високорозвинена постіндустріальна країна світу, трудові ресурси якої мають високу кваліфікацію, тому рівень заробітної плати теж високий. Для таких країн привабливими є країни з дешевою робочою силою, дешевою сировиною та великим внутрішнім ринком. Тому виробництво товарів на експорт із меншими витратами є основною метою інвесторів.
Проаналізуймо варіанти інших відповідей: видобування нафти в Індії не ведеться, бо країна не має промислових родовищ цієї сировини. Ринок збуту для дешевих товарів невисокої якості – неправильно, бо всі японські товари найвищої якості, тому не є дешевими. Відродження кустарного виробництва – це крок назад, тому не може цікавити японських інвесторів.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай.
Тестове завдання оцінює знання про особливості розвитку електроенергетики Китаю.
Більша частка китайської електроенергії виробляється на ТЕС (64%), але при цьому забруднюється повітря, в яке потрапляє велика частка вуглекислого газу.
Екологічну проблему можна вирішити шляхом використання геотермальної енергії для виробництва електроенергії, використовувати відходи сільського господарства і збільшувати виробництво біогазу. У Східному Китаї, де зосереджено основне виробництво і населення країни, варто підвищувати потужності атомних електростанцій.
Інші запропоновані варіанти відповідей загострюють екологічні проблеми, а не покращують ситуацію.
Правильна відповідь – 346.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай.
Тестове завдання оцінює знання про особливості розвитку і розміщення виробництв вторинної сфери Китаю – легкої промисловості.
У другій половині ХХ століття істотно змінилася просторова організація швейних підприємств – вони перемістилися з розвинених країн у країни, що розвиваються, зокрема в азійські країни з дешевою робочою силою та вигідним транспортним положенням: Індонезія, Камбоджа, Малайзія, Філіппіни.
Така ж картина і в Китаї, де швейна галузь 25 % усієї продукції експортує. Цьому сприяє значна пропозиція робочої сили та незначна залежність від імпортної сировини, оскільки Китай виробляє тканини зі своєї сировини. Вступ Китаю до СОТ у 2001 році сприяв розквіту багатьох нових галузей у виробництві текстилю і одягу. У самій країні товари легкої промисловості стали значно дешевшими.
Правильна відповідь – 347.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Америка. Загальна характеристика.
Тестове завдання оцінює знання про країни Азії та Америки, їх загальну характеристику.
У завданні наведено найбільш відомі країни, відомості про які формуються не протягом однієї теми, а впродовж всього навчання.
Якщо взяти варіант відповіді – аграрно-індустріальна структура економіки, то це підходить лише для економіки Індії, бо США – постіндустріальна, Китай та Бразилія – індустріально-аграрні.
Екстенсивний розвиток аграрного господарства в першу чергу не підходить до США.
Мала місткість внутрішнього ринку теж не може бути правильним варіантом, бо наведені країни мають велику кількість населення, а отже, споживають багато продукції.
А варіант великої площі та великої кількості населення підходить, бо серед переахованих є країни, найбільші за кількістю населення й одні з найбільших за площею.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Японія.
Тестове завдання оцінює знання про особливості сучасного постіндустріального розвитку Японії.
Країну називають "дивом ХХ століття" тому, що вона показала, як без природних ресурсів можна досягнути найвищих економічних показників. Основна увага приділялася трудовим ресурсам і їх кваліфікації, які й допомогли вивести країну на такий високий економічний розвиток.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай.
Тестове завдання оцінює знання про особливості розвитку і розміщення виробництв вторинної сфери Китаю, характерні риси просторової організації господарства.
У другій половині ХХ століття істотно змінилася просторова організація швейних підприємств – вони перемістилися з розвинених країн у країни, що розвиваються, зокрема в азіатські країни з дешевою робочою силою та вигідним транспортним положенням: Індонезія, Камбоджа, Малайзія, Філіппіни.
Така ж картина і в Китаї, де швейна галузь 25 % всієї продукції експортує. Коли в Китаї підвищили заробітну плату, інші країни стали більш привабливими для інвесторів і самого Китаю, бо в них з'явилася дешевша робоча сила, ніж у Китаї. Близькість до Південно-Східного регіону і хороша транспортна система дали можливість самому Китаю перемістити свої фабрики до цих країн.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони і країни. Загальна характеристика.
Тестове завдання оцінює знання про особливості економічного розвитку країн світу та їх територіальні відмінності.
Виконуючи це завдання, варто скористатися картою світу, яка наведена у завданні №31 та картою Європи із завдання №43.
Проаналізувавши наведені варіанти, можна з упевненістю сказати, що висока концентрація промислового виробництва на півночі країни є в Італії (промисловий трикутник Мілан – Турін – Генуя).
Домінування західних районів у структурі промислового виробництва притаманне для Німеччини (Рурська промислова агломерація). Східні райони Німеччини почали інтенсивно розвиватися після об’єднання двох Німеччин, але ще так і не вдалося досягти пропорційного розвитку всієї території країни.
Розташування ¾ потужностей обробної промисловості в південно-східній частині характерне для Австралії, яку саме заселяли з Півдня і Сходу. Також цей район багатий на природні ресурси, на основі яких виникла промисловість.
Зосередження важкої промисловості на північному сході країни властиве для Індії, у якої саме в цьому регіоні сконцентровано найбільші родовища рудних і паливних копалин, на яких розвивається важка промисловість.
Правильна відповідь: 1Д 2В 3Г 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Китай. Австралія.
Тестове завдання оцінює знання про характерні риси просторової організації господарства Китаю, природні багатства Австралії та її особливості економіки.
Австралія – найпосушливіший материк, бідний на водні ресурси, тому виробництва, пов'язані з використанням води, не можуть бути привабливими для китайців.
Австралія – високорозвинута країна, де трудові ресурси не можуть бути дешевими, щоб туди переміщати китайські фабрики.
Лісовими ресурсами країна теж бідна через посушливість клімату. Тому ці варіанти відповідей відкидаємо.
Багата Австралія на алюмінієві руди (світові запаси), які може експортувати до Китаю. Також можна використати грунтові та агрокліматичні ресурси для виробництва якісних продуктів та рекреаційні ресурси для формування нових потоків туристів.
Правильна відповідь – 137.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Азії. Японія.
Тестове завдання оцінює знання сучасних особливостей розвитку господарства Японії та інших високорозвинених країн світу.
Постіндустріальна структура господарства – це економіка, в якій основні надходження ВВП дає сфера послуг (третинний сектор), де працює найбільша частка зайнятих.
Через вичерпаність мінеральної сировини матеріаломісткі виробництва змістилися в бік портів, а що стосується економіки Японії, то вона майже вся зорієнтована на імпортну сировину (96%). Японія разом з іншими країнами – великі експортери капіталу (інвестицій) в економіку інших країн, а новітні технології дозволяють використовувати у виробництві робототехніку, автоматизацію, комп’ютеризацію.
Правильна відповідь: 1А 2В 3Б 4Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Азії. Індія.
Тестове завдання оцінює знання особливостей розвитку господарства Індії.
Ураховуючи економічні успіхи Індії, її іноді відносять до групи нових індустріальних країн (НІК). Цьому сприяють економічні реформи країни, які направлені на розвиток космічної галузі та атомної енергетики в промисловості та ІТ-послуг у третинному секторі економіки.
На сьогодні країна володіє багатьма сучасними технологіями, що дає можливість запускати штучні супутники Землі, має ядерну зброю, побудовано сім АЕС, входить до групи світових лідерів за обсягами виробництва програмного забезпечення. Ці та інші чинники дають змогу виділяти її серед країн, що розвиваються, і зближувати з високорозвиненими країнами.
Правильна відповідь – 456.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Індія.
Тестове завдання оцінює знання особливостей економічного розвитку Індії.
Індія належить до групи країн, що розвиваються. Ураховуючи її економічні успіхи останніх десятиріч, іноді її відносять до нових індустріальних країн (НІК).
Природний приріст у країні високий, що не дає змоги підвищити рівень ВВП, який обчислюють на душу населення. У структурі ВВП ще вагома частка сільського господарства, але воно не спроможне забезпечити своє населення продовольством. Це пов’язано з низьким рівнем продуктивності праці в сільському господарстві, яке використовує багато ручної праці, не застосовує механізацію на полях, не проводить селекційної робота. Отже, сільське господарство не розвивається інтенсивним способом, який був би спрямований на підвищення врожайності культур.
Чисельність населення збільшується набагато швидше (природний приріст 12 ‰), ніж зростає виробництво продовольства.
Правильна відповідь – 4 5 6.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Країни Азії.
Завдання скеровано на оцінювання знання особливостей розвитку господарства країн Азії.
Низка країн Азії розвиваються пришвидшеними темпами й становлять підгрупу країн нової індустріалізації (НІК): Тайвань, Таїланд, Малайзія, Сінгапур, Філіппіни тощо. Швидко розвивається автомобілебудівна галузь у Китаї та Індії, а Південна Корея налагодила виробництво автомобілів власних марок. В останні десятиліття в країнах Азії створено автоскладальні заводи. Вони працюють на імпортних деталях і використовують велику кількість місцевої дешевої кваліфікованої робочої сили. Країни мають розвинуті супутні виробництва, продукція яких (метали, пластмаса, гума, електроніка тощо) потрібна для конструювання автомобілів. Доходи населення, зайнятого у виробництві, зростають, що сприяє збільшенню попиту на споживчі й інвестиційні товари.
Правильна відповідь – 3 4 7.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни.
Завдання скеровано на оцінювання знання територіальних відмінностей найбільших країн світу.
Майже вся господарська діяльність Канади зосереджена на півдні країни на кордоні із США. Тому виробництво потрібно зміщувати на північ, у малоосвоєні регіони. У Росії розвинутою є західна європейська частина, натомість східну азійську територію використовують як сировинний регіон, де доцільно розвинути вторинний і третинний сектори економіки. У Китаї 87 % виробництва припадають на Східний Китай, тому потрібно розвинути Західний. У Єгипті центральну частину зайнято пустелею, на території якої потрібно розвивати господарську діяльність.
Правильна відповідь – 1В 2А 3Д 4Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни. Азія: Китай.
Тестове завдання створене для перевірки вашого розуміння сучасних рис розвитку економіки Китаю.
Відомо, що Китай стрімко нарощує потужності виробництва чорних металів і є лідером за виплавкою сталі у світі. Це пов'язано не лише з потужною сировинною базою промисловості, а також із підвищеним попитом на конструкційні матеріали всередині країни.
Що стосується інших варіантів відповіді, то Китай не є транзитною країною і є найбагатшою за запасами природних ресурсів у Східній Азії, тому сировину не імпортує, а експортує.
Зверніть увагу, що чорна металургія не належить до наукомістких виробництв.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Азія. Країни Азії: Японія.
Тестове завдання скероване на перевірку знань особливостей спеціалізації господарства Японії, чинників високого рівня розвитку та їх прояв в економіці країни та світу.
Японія – країна постіндустріальної економіки, бо на світовому ринку домінує експорт капіталу. Проте в країні зберігаються і старі традиційні галузі господарства – вирощування рису, тому держава виділяє дотації рисовим фермам. Вторинний сектор майже повністю залежить від імпорту сировини, тому металургійні, хімічні, нафтопереробні підприємства зосереджені у портових містах. Всередині країни відчутні істотні відмінності у розміщенні виробництва, тут виділяється Тихоокеанський промисловий пояс (25% площі країни і 75% виробленої продукції. В межах цього ж поясу сформувався найбільший у світі мегаполіс – Токайдо (70 млн.осіб).
Правильна відповідь – 1–Б, 2–В, 3–Д, 4–Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони та країни: особливості економіки Індії.
Завдання скеровано на перевірку розуміння особливостей сучасної структури економіки Індії.
Високорозвинену країну характеризують високі показники ВВП з розрахунку на душу населення й індекс людського розвитку, домінування сфери послуг, а також висока частка високотехнологічних і наукомістких виробництв у структурі ВВП і зайнятості.
Якщо є статистичні показники, які не відповідають таким характеристикам, то вони є обґрунтуванням, чому Індію відносять до групи країн, які розвиваються.
Серед запропонованих відповідей це такі:
варіант 1 – ВВП на одну особу становить 2600 дол. США (якщо цей показник перевищує 10 000 дол. США на одну особу, то країну відносять до групи з високим рівнем доходів, а менше як 2 000 дол. США на одну особу мають країни з низьким рівнем доходів);
варіант 4 – майже 60 % населення працює в первинному секторі (більша частина економічно активного населення Індії зайнята не у сфері послуг, а в сільському й лісовому господарстві);
варіант 5 – 28 % населення живе за межею бідності (Індія – одна з найбільш соціально поляризованих країн світу).
Отже, економіка Індії багатоукладна: новітні досягнення науки й техніки межують з економічною відсталістю і бідністю.
Правильна відповідь: 1; 4; 5.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на