Розділ: Україна і світове господарство
Тема: Типізація країн світу за рівнем економічного розвитку, місце України в ній
Кількість завдань: 13
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Типізація країн світу за рівнем економічного розвитку, місце України в ній.
Завдання скеровано на оцінювання знання типів країн із різним економічним розвитком (за типізацією ООН).
Основну групу країн за економічним розвитком становлять країни «Великої сімки» – США, Японія, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Канада. Для них характерні високі доходи (понад 40 000 доларів/особу за рік), перехід до постіндустріальної епохи (понад 50 % працівників зайнято в третинному секторі). Вони є головними експортерами капіталу, ІТ-послуг, власниками найбільших транснаціональних корпорацій (ТНК).
Правильна відповідь – 1 4 5.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Населення України й світу. Демографічні процеси й статево-віковий склад населення світу й України. Типізація країн.
Завдання скеровано на оцінювання знання чисельності населення головних країн світу, їхнього місця у світовому господарстві. Кількість населення США – близько 328 млн осіб (2019 рік), що становить 5 % населення планети. Якщо на круговій діаграмі 100 % (усе населення) становить 360°, то 5 % – 18°. Частка США в сукупному ВВП (внутрішній валовий продукт) світу становить 25 % (1/4). Також населення США є значними споживачами товарів і послуг.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Типізація країн світу за рівнем економічного розвитку, місце України в ній.
Завдання скеровано на оцінювання вміння розпізнати тип економічного розвитку за часткою зайнятих у секторах економіки.
Виокремлюють постіндустріальний тип економічного розвитку за переважної зайнятості в третинному секторі (сфера послуг). У країнах, що розвиваються аграрного типу більша частка зайнятих у первинному секторі (сільське господарство, лісове господарство, добувна промисловість). Країни, що розвиваються індустріального чи індустріально-аграрного типу мають більшу частку зайнятих у вторинному секторі (промисловість), що відображено на діаграмі Г.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Світове господарство. Типізація країн світу за рівнем економічного розвитку.
Завдання скеровано на оцінювання знання класифікації країн за економічним розвитком.
Якщо країна має вихід до моря, її економіко-географічне положення є зручнішим порівняно з континентальною країною. Проте є країни, які досягли високого рівня економічного розвитку попри те, що в них немає морської берегової лінії. Це, наприклад, Австрія і Швейцарія. В інших варіантах відповіді наведено країни, які не належать до високорозвинених.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Регіони й країни. Азія. Європа. Австралія.
Завдання скеровано на оцінювання знання характерних особливостей господарства країн світу.
Найрозвиненіші країни, наприклад, Японія, мають постіндустріальну економіку. Високорозвинена країна з аграрно-сировинною спеціалізацією – Австралія. Країна, що поєднує планову й командно-адміністративну економіку – Китай, а країна, що розвивається – Індія.
Правильна відповідь – 1Д 2В 3Б 4А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Типізація країн світу за рівнем економічного розвитку.
Завдання використовують для оцінювання знання основних характерних рис країн «Великої сімки».
Ідеться про найрозвиненіші країни світу, які мають вирішальний вплив на економіку й політику світу. Це – США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада. Країни перебувають на постіндустріальному етапі розвитку економіки, є великими експортерами капіталу й послуг, володіють потужними транснаціональними корпораціями.
Правильна відповідь – 2 3 7.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Географічний простір України. Політична карта світу, її елементи. Типізація країн світу.
Тестове завдання оцінює знання головних елементів політичної карти світу та класифікацію країн.
Основним показником, що визначає рівень розвитку господарства країни, є ВВП.
Валовий внутрішній продукт – це макроекономічний показник, що показує ринкову вартість усіх кінцевих товарів і послуг, вироблених за рік у всіх галузях економіки національними та іноземними виробниками.
Якщо показники рівня урбанізації, індексу людського розвитку (ІЛР) чи середньої тривалості життя майже не відрізняються в тих двох підгрупах країн, то обсяги ВВП різняться. Високорозвинуті країни «Великої сімки» мають ширшу економічну спеціалізацію, потужнішу економіку, тому обсяг ВВП є значно вищим.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Географічний простір України. Політична карта світу, її елементи. Типізація країн світу. Азія: Індія. Америка: Канада.
Тестове завдання оцінює знання головних елементів політичної карти світу та класифікацію країн.
У завданні потрібно вказати спільні риси Індії та Канади.
Відомо, що ці дві країни займають великі території – Канада в Америці, а Індія в Азії, але за економічним розвитком різняться.
Канада – високорозвинута індустріальна держава, а Індія – країна, що розвивається. За формою правління – республіки, а не монархії. Обидві країни розділені на самостійні утворення, тобто за політико-територіальним устроєм федеративні.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Типізація країн світу за рівнем економічного розвитку.
Тестове завдання оцінює знання про економічний розвиток країн світу та чинники, що зумовили їх розвиток.
Думка про те, що країни, які не мають виходу до моря, ніколи не досягнуть високого рівня розвитку, на сучасному етапі світового господарства не є правдивою.
Є ряд країн, які не маючи морського узбережжя, вивели свою економіку на високий рівень – Австрія та Швейцарія. Обидві – високорозвинуті індустріальні країни з інтенсивним сільським господарством. Завдання можна виконати, не знаючи про економічний розвиток цих двох країн, оскільки в інших варіантах одна з двох країн або обидві мають вихід до моря.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Європа. Загальна характеристика Європи.
Мета використання цього завдання – виявлення знань про особливості економіки «малих» економічно розвинених країн Європи і їхню участь у міжнародному географічному поділі праці.
«Малі» індустріальні країни Європи, так само як і країни «Великої сімки», за економічним розвитком належать до постіндустріальних, із високим рівнем ВВП (валового внутрішнього продукту) на одну особу. Проте їхня економіка має вужчий профіль виробництв, переважно це галузі середнього за складністю технологічного рівня. Якщо країни «Великої сімки» спеціалізуються на виробництві різноманітних товарів, то «малі» економічно розвинені країни мають вузьку спеціалізацію з окремих видів товарів і послуг. Тож для них важливими є зовнішня торгівля, банківська справа, туризм, надання послуг.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Типізація країн світу за рівнем економічного розвитку, місце України в ній.
Завдання скеровано на перевірку знання типів країн із різним економічним розвитком (за типізацією ООН).
До групи високорозвинених країн відносять країни, які мають високий рівень ВВП (понад 40 тис. доларів США на одного мешканця), широку спеціалізацію економіки й вирішальний вплив на світову економіку й політику. Китай, хоч і є лідером з виробництва товарів і послуг, проте ВВП на одного мешканця ще залишається низьким.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Третинний сектор економіки.
Завдання скеровано на перевірку знання сучасних тенденцій розвитку третинного сектора економіки в країнах світу.
Панама має найбільший торговельний флот.
Китай – найбільший за населенням і, відповідно, має найбільше покупців на внутрішньому ринку.
Франція приймає найбільше туристів.
У США навчається найбільше іноземних студентів.
Правильна відповідь: 1Б; 2А; 3Г; 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Економіка України в міжнародному поділі праці.
Завдання скеровано на перевірку знання місця України на глобальних ринках товарів.
Для України виробництво соняшникової олії – вид економічної діяльності міжнародної спеціалізації. Стимулювати перероблення агросировини стали введені Верховною Радою 1999 року обмежувальні мита на експорт соняшникового насіння. Саме завдяки цьому структура українського експорту змінюється. Нині Україна дає понад половину світового експорту цієї олії. До того ж зростає виробництво й експорт соєвої, ріпакової олії. Тому ця товарна група (варіант Г) має бути переміщений зі структури імпорту в структуру експорту.
До повномасштабного вторгнення найбільше до України імпортували нафти та продуктів її перегонки, машин, обладнання і механічних пристроїв, а також засобів наземного транспорту.
Правильна відповідь: Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на