Розділ: Україна і світове господарство
Тема: Світове господарство
Кількість завдань: 29
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Глобалізація і регіональна економічна інтеграція.
Завдання націлено на оцінювання знання сучасних тенденцій розвитку світового господарства.
На сучасному етапі відбувається злиття чи «зрощування» національних господарств груп країн і виникнення нової форми міжнародного географічного поділу праці – економічної інтеграції. Її прояви полягають у глибоких і тісних взаємозв’язках між країнами. У Європі створено регіональну економічну й політичну організацію – Європейський Союз. Наслідком глибокої інтеграції стало створення внутрішнього ринку країн. Вони перейшли до «єдиного простору» із прозорими кордонами для вільного пересування товарів, послуг, капіталів і населення, ухвалили угоду про валютно-фінансовий союз і запровадили єдину грошову одиницю – євро.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Світове господарство.
Завдання скеровано на перевірку знання форм економічних зв’язків.
У завданні описано вид економічних зв’язків, виникнення яких зумовлено тим, що іноземна компанія створює своє виробництво в Україні. Це не є зовнішня торгівля чи рух робочої сили (трудова міграція). Також не йдеться про кредитування, а описано іноземні інвестиції.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Світове господарство.
Завдання скеровано на перевірку знання способів розвитку господарства.
Виокремлюють два способи ведення господарства – екстенсивний та інтенсивний. Екстенсивний полягає в збільшенні обсягів виробництва внаслідок кількісного приросту всіх чинників. Ідеться про залучення нових площ земель у сільському господарстві, будівництво нових підприємств, збільшення трудових ресурсів, виробників. Інтенсивний спосіб передбачає впровадження новітніх технологій, досягнень техніки, підвищення кваліфікації працівників, механізацію виробництва.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Світове господарство.
Завдання скеровано на перевірку знання рис сучасної економіки світу.
Сучасне світове господарство є багатополюсним. Виокремлюють такі полюси в різних регіонах світу: США в Північній Америці, Німеччину в Західній Європі і Японію в Південно-Східній Азії. Ця модель є асиметричною, оскільки всі ядра сучасного світового господарства зосереджено в північній півкулі.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Світове господарство.
Завдання скеровано на перевірку розуміння економічних понять.
Якщо країна спеціалізується на виготовленні окремого виду продукції чи наданні послуг на світовому ринку, то йдеться про міжнародний поділ праці. Це ті галузі, які презентують «обличчя» країни у світі.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Глобалізація і регіональна економічна інтеграція.
Завдання спрямовано на оцінювання знання сучасних тенденцій розвитку світового господарства.
На сучасному етапі відбувається злиття чи «зрощування» національних господарств груп країн і виникнення нової форми міжнародного географічного поділу праці – економічної інтеграції. Її вияви полягають у глибоких і тісних взаємозв’язках між країнами. Якщо ж тісними взаємозв’язками охоплено всі країни світу, виникає глобалізація. Передовсім це стосується міжнародної торгівлі, яка забезпечує просування товарів з однієї країни в будь-які інші. Коли споживач в Україні купує каву з Бразилії, чай з Індії чи будь-який інший імпортний товар, то йдеться про прояви глобалізації світового господарства.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Первинний сектор господарства. Сільське господарство. Тваринництво.
Завдання скеровано на оцінювання знання основних рис розвитку скотарства в Україні.
Якщо для розвитку рослинництва основними чинниками є тип ґрунту, клімат, особливості рельєфу, то для скотарства (розведення великої рогатої худоби) основним фактором є кормова база.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Світове господарство. Міжнародні економічні зв'язки.
Тестове завдання оцінює розуміння суті основних форм міжнародних економічних зв’язків.
Проаналізуйте кожний приклад співробітництва Білорусі й України, визначте конкретний товар, послугу, інформаційний ресурс тощо; з'ясуйте, у якому напрямку він перетнув кордон; доберіть форму економічних зв’язків.
Наприклад: експорт соняшникової олії з України – це продаж товару, виробленого в Україні, споживачам у Білорусі, тобто, це «зовнішня торгівля товарами». Якщо мінеральні добрива експортує білоруський виробник не в Україну, а в інші країни, але через українські порти, то це означає, що Україна надає транспортні залізничні послуги з транзиту вантажів по її території та обслуговування їх у портах.
Правильна відповідь: 1–Д, 2–Г, 3–А, 4–В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Третинний сектор господарства. Торгівля. Основні напрями зовнішньоторговельних зв’язків.
Завдання скеровано на оцінювання знань про сучасні зовнішньоекономічні торговельні зв’язки й структуру експорту України.
У відповіді потрібно вказати неправильне твердження, а думка про те, що природно-історичний чинник відіграє значну роль у наданні туристичних послуг, буде слушною, бо Україна – країна багатої історично-культурної спадщини з розмаїттям природних об’єктів. У структурі експорту України велика частка сировини (залізна руда, чорні метали) і сільськогосподарської продукції (соняшникова олія, кукурудза, пшениця, цукор, насіння ріпаку). Це теж правильне твердження. У структурі експорту послуг переважають транспортні для країн СНД, бо Україна – транзитна країна, через яку проходять міжнародні транспортні коридори. Вартість імпорту нафти й природного газу становить понад 20 %, а не 10 %.
Правильна відповідь – Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Глобалізація та регіональна економічна інтеграція.
Тестове завдання оцінює розуміння процесів економічної інтеграції світового господарства.
При виконанні цього завдання треба пригадати значення поняття «інтеграція».
Інтеграція – це зближення та поглиблення взаємодії національних економік, стійкі взаємозв’язки між економіками держав, яка може проявлятися у створенні державних об’єднань. Прикладом таких об’єднань є: Європейський Союз, ОПЕК, Світова організація торгівлі. У запропонованих відповідях читаємо про становлення грошової одиниці євро, яка запроваджена у країнах ЄС.
В інших відповідях ідеться про зміну у структурі світової економіки, а не про інтеграційні процеси.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Первинний сектор господарства. Ресурсозабезпеченість.
Завдання скеровано на оцінювання знань про ресурсозабезпеченість країн і зв’язок цього показника з рівнем економічного розвитку.
Чим більша територія країни, тим більша ймовірність поширення різноманітної природної сировини. Але показник високої ресурсозабезпеченості не завжди є вирішальним в економічному розвитку держави. Яскравий приклад – високий рівень розвитку Японії, економіка якої працює на імпортній (95 %) сировині. Основним рушієм економіки Японії є високі рівні кваліфікації трудових ресурсів і розвитку науки й техніки. Сінгапур – країна-місто, що зовсім не забезпечена природними ресурсами (купує навіть воду), однак має найефективнішу модель економіки і є одним із найбільших торговельних портів.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Світове господарство.
Завдання націлено на оцінювання знання основних рис і рівнів розвитку світового господарства, його центрів.
У сучасній моделі світового господарства виокремлюють три ядра розвитку світової економіки, як-от: Північна Америка (США), Західна Європа (Німеччина), Східна Азія (Японія). Наведений у завданні вислів О. Хейга стосується зростання ролі країн Східної Азії у світовій економіці.
Середземне море – це насправді «океан» минулого, тому що саме на його берегах виникли давні цивілізації – Стародавній Рим, Єгипет, розпочався розвиток науки (Стародавня Греція), а згодом звідти вирушили експедиції в пошуках нових земель. Тож Європу називають Старим Світом, бо там розпочався розвиток промисловості (Велика Британія), і почало формуватися світове господарство.
З відкриттям Америки (Нового Світу) люди розпочали активне освоєння спочатку Південної Америки, а потім і Північної. Тобто Атлантичний океан дотепер є найкоротшим шляхом сполучення Європи з Америкою.
На сучасному етапі стрімкий розвиток економіки демонструють країни Східної Азії – Китай і країни нової індустріалізації (НІК), як-от: Сінгапур, Тайвань, Таїланд, Південна Корея, Малайзія. Можливе переміщення в майбутньому ядра світового господарства з Японії в одну з них.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Сучасні тенденції розвитку світового господарства.
Завдання скеровано на оцінювання розуміння основних напрямів розвитку світового господарства.
В останні десятиліття зросло навантаження на Світовий океан. Зокрема, активно розробляють шельф для видобутку нафти й газу. Чорна металургія все частіше запроваджує технологію для перероблення вторинної сировини – металобрухту. Використання досягнень біотехнології в сучасному сільському господарстві значно підвищує врожайність сільськогосподарських культур. Морський транспорт має налагоджену систему контейнерного перевезення, що дає змогу доправляти велику кількість вантажів.
Правильна відповідь – 1В 2Б 3А 4Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Первинний сектор господарства. Вторинний сектор господарства.
Тестове завдання оцінює знання про розвиток галузей господарства України, їх проблеми і перспективи розвитку.
Добираючи до цих галузей проблему, що зменшує її потенційні можливості розвитку на сучасному етапі, можна відразу сказати, що бавовняна промисловість працює в Україні повністю на імпортній сировині, оскільки бавовник в нашому кліматі не росте. Точне машинобудуваня орієнтується на досягнення науки і техніки, яка б мала розвиватися в технопарках. Плодоовочеконсервна галузь має сезонний характер через кліматичні умови країни. Нафтовидобувна промисловість має виснажені сировинні ресурси.
Правильна відповідь – 1Г 2Б 3А 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Сучасні тенденції розвитку світового господарства. Глобалізація та регіональна економічна інтеграція.
Тестове завдання оцінює знання глобалізації світового господарства, ролі інтеграції в економічному розвитку країн.
Деревообробна промисловість орієнтується на сировину (деревину), якої найбільше заготовляють на Заході та Поліссі. До того ж Західний регіон України має сприятливе прикордонне положення, яке є привабливим не тільки для деревообробної галузі. Продукцію можна вивозити в країни Європи з найменшими витратами на транспортування.
Правильна відповідь – 127.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство.
Тестове завдання оцінює знання про види економічної діяльності в Україні і перспективні напрями їх розвитку.
Вторинну сировину (макулатуру) використовує целюлозно-паперове виробництво, «індустрія комфорту» важлива для туристів, які все більше відвідують нашу країну. Упровадження біотехнологій властиве для сільського господарства, контейнерну систему перевезень треба розвивати в морському транспорті.
Правильна відповідь – 1Б 2В 3А 4Д.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Форми суспільної організації виробництва. Сучасні тенденції розвитку світового господарства.
Завдання оцінює вміння встановлювати зв’язки між видом економічної діяльності і перспективним напрямом розвитку для України.
Відомо, що кооперування – це взаємозв’язки між підприємствами з метою виготовлення кінцевої продукції. Що складніша продукція, то ширші зв’язки. Серед наведених варіантів такою продукцією є літакобудування.
Біотехнології доцільно впроваджувати у вирощуванні овочів.
Транзит природного газу здійснюється газопроводами, тому слід модернізувати транспортну систему.
Залишається виробництво феронікелю, до якого аж ніяк не можна вибрати освоєння ресурсів шельфу, бо на шльфі не видобувають залізні і нікелеві руди, а ведеться видобуток нафти і газу. Тому комплексна переробка сировини для виробництва феронікелю буде правильним напрямом розвитку.
Правильна відповідь: 1А 2В 3Б 4Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Сучасні тенденції розвитку світового господарства.
Завдання оцінює вміння встановлювати зв’язки між видом економічної діяльності господарства України та причиною зменшення нарощування обсягів виробництва продукції.
Бавовняні тканини в Україні виробляють повністю з імпортної сировини, оскільки бавовник у нас не росте, тому збільшити обсяги виробництва можна лише збільшивши імпорт бавовника.
Через недостатній розвиток інноваційної інфраструктури (технопарків) можливості для виробництва комп’ютерної техніки мінімальні.
Виробництво фруктових соків працює за сезонним характером, що суттєво знижує обсяги виробництва.
Через виснаженість легкодоступних сировинних ресурсів неможливо збільшити видобуток сирої нафти.
Правильна відповідь – 1Б 2Г 3А 4В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка й світове господарство. Первинний сектор господарства.
Завдання використовують для оцінювання знань щодо основних країн-лідерів за обсягом виробництва власної сировини в первинному секторі господарства.
У «мідному поясі» (1) лежить Чилі (В) – лідер із виробництва чорнової міді. Канада (Д) – лісова країна, яка лідирує за обсягами виробництва паперу (2) із власної сировини. Україна (А) посідає перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (3). Марокко (Г) обіймає перше місце у світі за запасами фосфоритів, із яких виробляє мінеральні добрива (4).
Правильна відповідь – 1В 2Д 3А 4Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Європа. Німеччина.
Використання завдання дає змогу оцінити розуміння поняття «реіндустріалізація» й знання особливостей економіки Німеччини.
Реіндустріалізація – це перехід від індустріального виробництва до нових високотехнологічних способів. Вона почала розвиватися в середині 70-х років ХХ століття і властива не лише Німеччині. Публікації в ЗМІ, у яких висвітлено реіндустріалізацію в цій країні, такі: «Рур: кінець епохи вугілля і старт високотехнологічних виробництв», «Нанотехнології змінюють сьогодення і майбутнє німецької оптики», «Нова влада планує збільшити частку відновлюваної енергетики».
Правильна відповідь – 2 3 5.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Світове господарство.
Тестове завдання оцінює розуміння сутності тенденцій розвитку світового господарства, глобалізації світової економіки.
До нафтовидобувних країн Західної Азії відносимо регіон Перської затоки.
На сучасному етапі розвитку ці країни активно розвивають на своїх територіях енергомісткі виробництва – виплавка алюмінію, міді (ОАЕ, Бахрейн). Кольорова металургія в цих країнах орієнтується на дешеву електроенергію. Інші галузі, які швидко розвиваються, – хімічна промисловість (міндобрива) та харчова промисловість. Таким чином формується новий осередок індустріалізації.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Первинний сектор господарства. Сільське господарство.
Тестове завдання оцінює знання основних рис розвитку сучасного господарства у світі та наслідки його впливу на ландшафт.
На фрагментах карт зображено найвідоміші географічні об’єкти.
Для країн Скандинавського півострова (1) характерним є лісозаготівля та видобуток залізних руд.
У Перській затоці (2) видобувають нафту та природний газ, а населення півострова Сомалі (3) займається кочовим та напівкочовим тваринництвом.
В Італії, на Аппенінському півострові (4)^ вирощують цитрусові, оливи, виноград.
Правильна відповідь – 1–Б, 2–А, 3–Д, 4–В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Світове господарство.
Тестове завдання скеровано на оцінювання знання сучасних тенденцій розвитку національної економіки й уміння визначати місце України на світовому ринку.
Міжнародний поділ праці полягає в спеціалізації окремих країн на виробництві певних видів продукції та послуг і наступному обміні ними. Багатство сировини (залізні й марганцеві руди, кам’яне вугілля, вогнетриви тощо) для чорної металургії зумовили спеціалізацію України саме на продукції цієї галузі – чавуну й сталі.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Світове господарство.
Завдання скеровано на перевірку розуміння сучасних тенденцій розвитку світового господарства, глобалізації світової економіки.
Якщо в країні такі разючі контрасти, то це не властиве високорозвиненим Німеччині чи Італії. Підказкою є те, що палаци в цій країні будують на березі океану, а океан омиває Бразилію.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Національна економіка та світове господарство. Національна економіка.
Завдання скеровано на перевірку знання сучасних тенденцій розвитку національної економіки України, розуміння поняття основних форм суспільної організації виробництва, чинників розміщення підприємств.
Вторинна сировина (макулатура, металобрухт) може бути чинником розміщення виробництва.
Комбінування – це одна з форм суспільної організації виробництва.
Проявом просторової організації виробництва є формування промислового центру.
Сучасною тенденцією розвитку світового господарства є транснаціоналізація (ТНК).
Правильна відповідь: 1В, 2Б, 3Д, 4Г.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Україна і світове господарство: географія основних технічних культур.
Завдання скеровано на перевірку знання основних районів вирощування технічних культур.
Щоб визначити правильну відповідь, потрібно ідентифікувати позначені на картосхемі країни та, зваживши на їхні рейтинги в провідній десятці, визначити подібність спеціалізації сільського господарства:
- 1 – Бразилія,
- 2 – Індія,
- 3 – Китай,
- 4 – Таїланд,
- 5 – Пакистан,
- 6 – Мексика,
- 7 – Колумбія,
- 8 – Індонезія,
- 9 – Філіппіни,
- 10 – США.
Це країни субтропічного, тропічного й субекваторіального кліматичного поясів, де вирощують вибагливі до тепла й вологи культури, зокрема – цукрову тростину.
Соняшник і цукровий буряк вирощують в умовах теплого помірного клімату, а льон-довгунець – помірного холодного.
Правильна відповідь: Г.
translator
- Afrikaans
- Albanian - shqipe
- Arabic - العربية
- Armenian - Հայերէն
- Azerbaijani - azərbaycanca
- Basque - euskara
- Belarusian - беларуская
- Bengali - বাংলা
- Bulgarian - български
- Catalan - català
- Chinese - 中文(简体中文)
- Chinese - 中文 (繁體中文)
- Croatian - hrvatski
- Czech - čeština
- Danish - dansk
- Dutch - Nederlands
- English
- Esperanto - esperanto
- Estonian - eesti
- Filipino
- Finnish - suomi
- French - français
- Galician - galego
- Georgian - ქართული
- German - Deutsch
- Greek - Ελληνικά
- Gujarati - ગુજરાતી
- Haitian Creole - kreyòl ayisyen
- Hebrew - עברית
- Hindi - हिन्दी
- Hungarian - magyar
- Icelandic - íslenska
- Indonesian - Bahasa Indonesia
- Irish - Gaeilge
- Italian - italiano
- Japanese - 日本語
- Kannada - ಕನ್ನಡ
- Korean - 한국어
- Latin - Lingua Latina
- Latvian - latviešu
- Lithuanian - lietuvių
- Macedonian - македонски
- Malay - Bahasa Melayu
- Maltese - Malti
- Norwegian - norsk
- Persian - فارسی
- Polish - polski
- Portuguese - português
- Romanian - română
- Russian - русский
- Serbian - Српски
- Slovak - slovenčina
- Slovenian - slovenščina
- Spanish - español
- Swahili - Kiswahili
- Swedish - svenska
- Tamil - தமிழ்
- Telugu - తెలుగు
- Thai - ไทย
- Turkish - Türkçe
- Ukrainian - українська
- Urdu - اردو
- Vietnamese - Tiếng Việt
- Welsh - Cymraeg
- Yiddish - יידיש
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Україна і світове господарство: найбільші країни-виробники сільськогосподарської продукції.
Завдання скеровано на перевірку знання географічного положення країн, що є головними виробниками сільськогосподарської продукції в межах регіону.
Перше місце у світі з виробництва цукрової тростини посідає Бразилія – країна Латинської Америки, обриси кордонів якої розпізнаємо на картосхемі. До того ж вона є найбільшою за площею країною на материку Південна Америка.
Правильна відповідь: Г.
translator
- Afrikaans
- Albanian - shqipe
- Arabic - العربية
- Armenian - Հայերէն
- Azerbaijani - azərbaycanca
- Basque - euskara
- Belarusian - беларуская
- Bengali - বাংলা
- Bulgarian - български
- Catalan - català
- Chinese - 中文(简体中文)
- Chinese - 中文 (繁體中文)
- Croatian - hrvatski
- Czech - čeština
- Danish - dansk
- Dutch - Nederlands
- English
- Esperanto - esperanto
- Estonian - eesti
- Filipino
- Finnish - suomi
- French - français
- Galician - galego
- Georgian - ქართული
- German - Deutsch
- Greek - Ελληνικά
- Gujarati - ગુજરાતી
- Haitian Creole - kreyòl ayisyen
- Hebrew - עברית
- Hindi - हिन्दी
- Hungarian - magyar
- Icelandic - íslenska
- Indonesian - Bahasa Indonesia
- Irish - Gaeilge
- Italian - italiano
- Japanese - 日本語
- Kannada - ಕನ್ನಡ
- Korean - 한국어
- Latin - Lingua Latina
- Latvian - latviešu
- Lithuanian - lietuvių
- Macedonian - македонски
- Malay - Bahasa Melayu
- Maltese - Malti
- Norwegian - norsk
- Persian - فارسی
- Polish - polski
- Portuguese - português
- Romanian - română
- Russian - русский
- Serbian - Српски
- Slovak - slovenčina
- Slovenian - slovenščina
- Spanish - español
- Swahili - Kiswahili
- Swedish - svenska
- Tamil - தமிழ்
- Telugu - తెలుగు
- Thai - ไทย
- Turkish - Türkçe
- Ukrainian - українська
- Urdu - اردو
- Vietnamese - Tiếng Việt
- Welsh - Cymraeg
- Yiddish - יידיש
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Україна і світове господарство: сільське господарство України.
Завдання скеровано на перевірку знання чинників розвитку й розміщення сільськогосподарського виробництва.
Сільське господарство відносять до первинного сектора економіки, отже, його спеціалізацію в певній місцевості, країні чи регіоні зумовлюють передусім агрокліматичні ресурси (забезпеченість сільськогосподарських культур теплом і вологою).
Цукрова тростина – це вибаглива до тепла й вологи культура, яку вирощують у субтропічних, тропічних і субекваторіальних широтах, де впродовж семи-восьми місяців середня температура не опускається нижче за +15 °C.
Основною сировиною для вироблення цукру в помірному поясі є цукрові буряки.
В Україні посівні площі зосереджені в лісостеповій зоні, де досить тепла, вологи та є родючі ґрунти.
Правильна відповідь: В.
- Afrikaans
- Albanian - shqipe
- Arabic - العربية
- Armenian - Հայերէն
- Azerbaijani - azərbaycanca
- Basque - euskara
- Belarusian - беларуская
- Bengali - বাংলা
- Bulgarian - български
- Catalan - català
- Chinese - 中文(简体中文)
- Chinese - 中文 (繁體中文)
- Croatian - hrvatski
- Czech - čeština
- Danish - dansk
- Dutch - Nederlands
- English
- Esperanto - esperanto
- Estonian - eesti
- Filipino
- Finnish - suomi
- French - français
- Galician - galego
- Georgian - ქართული
- German - Deutsch
- Greek - Ελληνικά
- Gujarati - ગુજરાતી
- Haitian Creole - kreyòl ayisyen
- Hebrew - עברית
- Hindi - हिन्दी
- Hungarian - magyar
- Icelandic - íslenska
- Indonesian - Bahasa Indonesia
- Irish - Gaeilge
- Italian - italiano
- Japanese - 日本語
- Kannada - ಕನ್ನಡ
- Korean - 한국어
- Latin - Lingua Latina
- Latvian - latviešu
- Lithuanian - lietuvių
- Macedonian - македонски
- Malay - Bahasa Melayu
- Maltese - Malti
- Norwegian - norsk
- Persian - فارسی
- Polish - polski
- Portuguese - português
- Romanian - română
- Russian - русский
- Serbian - Српски
- Slovak - slovenčina
- Slovenian - slovenščina
- Spanish - español
- Swahili - Kiswahili
- Swedish - svenska
- Tamil - தமிழ்
- Telugu - తెలుగు
- Thai - ไทย
- Turkish - Türkçe
- Ukrainian - українська
- Urdu - اردو
- Vietnamese - Tiếng Việt
- Welsh - Cymraeg
- Yiddish - יידיש
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Україна і світове господарство: міжнародний поділ праці.
Завдання скеровано на перевірку знання виробництв, що визначають міжнародну спеціалізацію Німеччини, і вміння спроєктувати її досвід на розвиток української економіки.
Спільно з деякими країнами ЄС Німеччина бере участь у виробництві літаків типу «Аеробус». Оскільки Україна володіє повним циклом створення авіаційної техніки й посідає провідне місце на світовому ринку в секторі транспортної та регіональної пасажирської авіації, було б доцільно скористатися досвідом Німеччини щодо участі в таких міжнародних проєктах (3).
Рурський регіон Німеччини, подібний до українського Донбасу, був осередком вугільної промисловості, теплової електроенергетики й металургії.
Однак у сучасних умовах виникає необхідність підвищеної уваги до стану довкілля. Реструктуризація промисловості Руру йде в рамках комплексної реформи, яка передбачає зменшення викидів парникових газів, повну відмову від викопного палива на користь відновлюваної енергетики.
Нам доцільно скористатися досвідом Німеччини, щоб реіндустріалізувати райони видобування корисних копалин, особливо після повернення окупованих територій (4).
Розвиток інфраструктури транспорту й зв’язку (5) є пріоритетом для України в умовах післявоєнної відбудови.
Україна й Німеччина розташовані на перехресті важливих міжнародних шляхів сполучення. Їхніми територіями проходять транзитні залізничні й автомобільні магістралі, важливі авіаційні маршрути.
Через гірські перевали в Українських Карпатах і Баварських Альпах прокладено дороги та пробито тунелі. Є великі транзитні річки, передусім Дунай і Рейн.
Німеччина не є країною, що спеціалізується на видобуванні природного газу в екстремальних природних умовах (1).
Частка електроенергії, отриманої на гідравлічних електростанціях, у структурі енергобалансу Німеччини є незначною, а потужних ГЕС і ПЕС немає (2).
Німеччина має розвинене інтенсивне сільське господарство, а не екстенсивне (6).
Територія Німеччини не є високосейсмічною (7).
Правильні відповіді: 3, 4, 5.
translator- Afrikaans
- Albanian - shqipe
- Arabic - العربية
- Armenian - Հայերէն
- Azerbaijani - azərbaycanca
- Basque - euskara
- Belarusian - беларуская
- Bengali - বাংলা
- Bulgarian - български
- Catalan - català
- Chinese - 中文(简体中文)
- Chinese - 中文 (繁體中文)
- Croatian - hrvatski
- Czech - čeština
- Danish - dansk
- Dutch - Nederlands
- English
- Esperanto - esperanto
- Estonian - eesti
- Filipino
- Finnish - suomi
- French - français
- Galician - galego
- Georgian - ქართული
- German - Deutsch
- Greek - Ελληνικά
- Gujarati - ગુજરાતી
- Haitian Creole - kreyòl ayisyen
- Hebrew - עברית
- Hindi - हिन्दी
- Hungarian - magyar
- Icelandic - íslenska
- Indonesian - Bahasa Indonesia
- Irish - Gaeilge
- Italian - italiano
- Japanese - 日本語
- Kannada - ಕನ್ನಡ
- Korean - 한국어
- Latin - Lingua Latina
- Latvian - latviešu
- Lithuanian - lietuvių
- Macedonian - македонски
- Malay - Bahasa Melayu
- Maltese - Malti
- Norwegian - norsk
- Persian - فارسی
- Polish - polski
- Portuguese - português
- Romanian - română
- Russian - русский
- Serbian - Српски
- Slovak - slovenčina
- Slovenian - slovenščina
- Spanish - español
- Swahili - Kiswahili
- Swedish - svenska
- Tamil - தமிழ்
- Telugu - తెలుగు
- Thai - ไทย
- Turkish - Türkçe
- Ukrainian - українська
- Urdu - اردو
- Vietnamese - Tiếng Việt
- Welsh - Cymraeg
- Yiddish - יידיש
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на