Розділ: Населення України та світу
Тема: Зайнятість населення в світі й Україні
Кількість завдань: 6
ТЕМА: Населення України та світу. Зайнятість населення в світі й Україні. Класифікація міст.
Завдання скеровано на оцінювання знань про сучасні проблеми зайнятості населення в Україні й класифікацію міст.
Із запропонованих варіантів міст монофункціональними є міста-курорти Трускавець і Моршин. У таких містах завжди є проблема зайнятості людей, які мають спеціальність, не суміжну з інфраструктурою міста. Основна частка людей у таких містах працює в готелях, санаторіях, закладах харчування, торгівлі. Такі заклади переважно потребують жіночих рук, а із зайнятістю чоловічого населення виникає проблема.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Населення України й світу. Зайнятість населення у світі й Україні.
Завдання скеровано на оцінювання знання демографічних процесів, пов’язаних із трудовими ресурсами.
Економічно активне населення (ЕАН) – це населення, яке пропонує свою робочу силу для виробництва товарів і послуг. До ЕАН належать особи, зайняті економічною діяльністю, що приносить дохід, а також особи зі статусом безробітного.
Перерозподілення між галузями й маятникові міграції не впливають на чисельність ЕАН. Якщо ж імміграція працездатних людей перевищує еміграцію, то кількість ЕАН зростатиме, а не зменшуватиметься. Натомість зростання кількості людей, вік яких вищий від працездатного, призведе до зменшення чисельності економічно активного населення.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Населення України та світу. Зайнятість населення.
Тестове завдання оцінює знання про зайнятість населення.
Відомо, що частка зайнятих у певному секторі економіки визначає її рівень розвитку. Якщо велика частка зайнятих у сфері послуг (третинний сектор) – країна постіндустріального рівня розвитку, у промисловості (вторинний сектор) – індустріальний тип, у сільському господарстві – аграрний тип.
Постіндустріальний тип – це тип суспільства, де переважає інноваційний сектор економіки з високопродуктивною промисловістю, індустрією знань і високопродуктивною промисловістю, яка використовує роботизацію, автоматизацію, комп’ютеризацію.
У завданні зазначено, що у сфері послуг в Україні зайнято 60 % трудових ресурсів. За такої частки зайнятих країна мала б бути високорозвиненою постіндустріальною державою, а є індустріально-аграрною. Причина в тому, що в Україні низький показник зайнятих у сфері науки та інноваційних галузях, а серед 60 % зайнятих у невиробничій сфері переважають працівники оптової і роздрібної торгівлі.
Правильна відповідь – Б.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Населення України та світу. Класифікація міст за функціями. Зайнятість населення.
Тестове завдання оцінює знання класифікації міст та їх соціально-економічні характеристики.
Якщо місто монофункціональне, де в матеріальному виробництві переважає одна галузь (90 %), то це пояснити просто: більшість населення зайнято в одній галузі: вузька спеціалізація робочої сили та складна ситуація на ринку праці. Роботодавцям потрібні люди лише однієї професії, а населення з іншими спеціальностями не може знайти робочих місць.
Правильна відповідь – В.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Населення України та світу. Зайнятість населення.
Тестове завдання оцінює вміння аналізувати графіки зміни частки зайнятих у сфері послуг.
У виконанні завдання головним є правильний аналіз графіків, з яких чітко бачимо, що у ХХІ ст. у США частка зайнятих у сфері послуг залишалась незмінною (близько 80 %).
Найбільші відмінності за величиною цього показника між Україною і країнами ЄС спостерігалися в 1990-х роках (Україна – 40%, країни ЄС – понад 60%).
У сучасній структурі зайнятості населення України переважає сфера послуг, частка яких становить 65%.
Правильна відповідь – 456.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на
ТЕМА: Населення України та світу. Зайнятість населення.
Завдання скеровано на перевірку знання проблем зайнятості населення.
У завданні йдеться про монофункціональне місто, де більшість трудових ресурсів зайнята на вантажній залізничній станції. Професійну структуру не можуть урізноманітнити наукові дослідження, оскільки в місті немає наукової установи. Туристичних об’єктів також немає, тому обслуговування туристів не підходить. Для виробництва електроенергії потрібна електростанція, якої в малому місті немає. Оскільки вже побудована вантажна залізнична станція, можна займатися транспортною і складською логістикою.
Правильна відповідь – А.
Побажання та зауваження будь ласка пишіть на