А«Реформував українську поезію, розвинув її неоромантичні та символічні тенденції, уніс до неї найтонший ліричний психологізм і задушевність. Саме за допомогою цієї інтимізації причастився до загальнолюдської духовної проблематики, спрямував українську поезію в річище європейської»
Б«Діалоги його героїв вражають саме природністю, влучністю, бездоганною достовірністю. І внутрішнє життя їхнє викликає нашу довіру ... правдивістю і природністю розвитку думки, повною відповідністю почуття тій чи іншій життєвій ситуації. Живописець правди – у такий спосіб можна визначити й творчі принципи письменника, і весь лад його душі, а відтак і його стиль, позначений справді яскравою індивідуальністю»
В«Людина рідкісної моральної обдарованости, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять чести, правди, порядности. Він зберіг свій стиль до кінця. І це було основою його трагедії. Він ніс даровану йому іскру Божу з гідністю і лицарською одвагою, не згинаючись і не обминаючи. На такій дорозі поети гинуть»
Г«Народження Ісуса Христа у творчості гуцулів, лемків, бойків часто відбувалося не десь там у Святій землі, а в Дуклі або ж неподалік Криворівні, взимку, на вбогому обійсті... Поетичне Євангеліє від поета увібрало в себе фантастичні образи з пісень та колядок, що він міг їх слухати досхочу в дитинстві. І ця міфологізація не принижує правду»
Д«Він був саме український письменник, український передусім у своїх пейзажах, у своєму лукавому й добродушному гуморі, у своїй далеко не добродушній сатирі, у своїй ласкавій і соромливо ніжній ліриці»