ЗНО онлайн 2018 року ТЗНПК в магістратуру – основна сесія (іспит у ВНЗ)

123456789101112131415161718192021222324252627282930
Завдання 1 з 30

СЕКЦІЯ 1

КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ

Прочитайте текст і виконайте завдання 1-6

(цифри в дужках позначають номери абзаців).

МРІЙТЕ ПРО БІЛЬШЕ!

(1) 2015 року Шимон Перес, президент Ізраїлю й нобелівський лауреат, приїхав до Києва. Його полумяна промова на форумі YES стала одкровенням і натхненням для українців.

(2) Ми, ізраїльтяни, мріяли про свою землю, але земля, яку ми отримали, не була мрією. Це був маленький клаптик, одна тисячна частина Близького Сходу. Там були болота, москіти, пустеля. На нашій землі було два озера - одне мертве, друге вимирало. Була річка, але й у ній води майже не було. Ніяких природних ресурсів теж не було: ані золота, ані нафти.

(3) Тоді говорили, що на Близькому Сході є два типи країн - нафтові країни та країни святі. Наша була абсолютно свята.

(4) Ми були самотні. Ми прийшли туди й зовсім не знали, що робити. І ми подумали: найбільше багатство природи - це людина. Люди збагатили землю, а не земля народ.

(5) Ми всі стали вченими. Кожен фермер в Ізраїлі почав думати, як розвивати сільське господарство без води, без землі. Це було перше у світі сільське господарство, засноване на

хай-теку. Я сам був тоді студентом у сільськогосподарському університеті. Ми намагалися проводити іригацію, поливали дерева гарячою водою, думали, що вони так будуть краще рости.

(6) З’ясувалося, що сільське господарство, яке базується не тільки на землі, а й на хай-теку, працює. У нас сьогодні достатньо води. Воду зазвичай не видобувають - її знаходять. Ми ж стали її видобувати. І досягли успіху. Ми почали опріснювати воду, відшукували овочі, які не надто багато «п’ють», займалися селекцією. Відкрию вам справжній секрет: для майбутнього важливо не те, що ви знаходите, а те, що ви створюєте, виробляєте.

(7) ООН вирішила створити державу Ізраїль, але фактично йшла війна. Ми ніколи раніше не воювали у нас не було ні зброї, ні військових, ні досвіду. Були люди - усього 450 тис. Що ми могли робити? Дві речі.

(8) Перше. Люди мали стати мужніми й хоробрими. Вони мусили зрозуміти, що в нас немає вибору - ми повинні тільки перемогти. Якщо ми хоч один раз програємо – усе скінчиться.

(9) Друге. Ми були одні у ворожому оточенні. І ми почали виробляти зброю. Щоб удосконалювати її, нам довелося розвивати ІТ. Ізраїльський ІТ-сектор працював на армію.

(10) Навіщо я вам це розповідаю? Досі я кажу молодим хлопцям і дівчатам: Друзі, у вас є набагато більше, ніж ви думаєте. У вас є набагато більше, ніж земля може запропонувати. Ви можете самі робити речі, які вам не дісталися. Це урок для всіх.

(11) Україна - одна з найважливіших у світі країн у сфері сільського господарства. Українці дійсно багато постачають, і не варто відмовлятися від сільського господарства - ви можете й маєте модернізувати його, об’єднати ресурси й талант народу.

(12) Потенціал у всіх людей дуже великий, та нічого не падає з неба. Якщо хочете чогось досягти, треба працювати. І не будьте песимістами це марнування часу, особливо коли часи міняються.

(13) Більшість людей воліють пам’ятати, а не передбачати. Мене іноді запитують: якщо озирнутися назад, якими були ваші найбільші помилки? Я відповім: ми думали, що маємо завеликі мрії. А тепер розуміємо, що вони були не такими вже й великими. Мрійте про більше. Чим більші ваші мрії, тим більше ви здобудете.

(14) Ваше молоде покоління чудове. Але що мене тривожить – вони кажуть: політика не для нас, бо вона корумпована. Я відповідаю: ви хочете чесної політики - то йдіть і робіть її.

(15) Ще люди запитують мене, як залишатися активним. Це дуже просто. Рахуйте подумки ваші досягнення та мрії. Якщо ваших мрій більше, ніж досягнень, значить, ви все ще молоді.

За перекладом І. Яковини.

У промові Перес відніс новостворений Ізраїль до святих країн, посилаючись на те, що

 

Аце було місце паломництва.
Бчастина країни - Свята Земля.
Втут була церква Гробу Господнього.
Гвона приваблювала туристів.
Дкраїна не мала покладів нафти.
Позначте відповіді:
АБВГД
Пропустити Відповісти
Наступне Завершити тест
Вид завдання: Завдання з вибором однієї правильної відповіді
Знайшли помилку? Пишіть на