Тест навчальної компетентності (ТЗНК). Всі запитання починаючи з 300
301302303304305306307308309310311312313314315  ▶  
Завдання 301 з 429

СЕКЦІЯ 1

КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ

Прочитайте текст і виконайте завдання 1-6

(цифри в дужках позначають номери абзаців).

ЛОНГРИД: ЩО І ЯК?

(1) Лонгрид можна розуміти по-різному. По-перше, це формат подачі матеріалу, що включає в себе аудіо, фото, відео, текст, анімацію, інтерактивні карти й інфографіку. По-друге, це текст, одиницею інформації якого є закладені в ньому сенси.

(2) Часто журналіст сприймає лонгрид як покарання, адже лонгрид потребує більше зусиль, ніж будь-який інший жанр або формат. Для редактора – це ще більша морока, оскільки один лонгрид на 30 000 знаків дорівнює 30 заміткам, що загалом матимуть більше переглядів. І здається, лише маркетологи радіють, бо вони сприймають лонгриди як майданчик, який потенційно можна продати рекламодавцю. Адже якщо інтерес до новини живе лише пів години, то популярність лонгриду вимірюється хвилями: ситуація в країні або несподіваний репост у соцмережах популярного блогера може викликати інтерес до вашого лонгриду навіть через пів року після публікації. Але кількість переглядів не визначає якість матеріалу – це не абсолютний критерій. Лонгрид – це рушниця, що висить на стіні, але яка вистрелює кілька разів, періодично.

(3)  Лонгрид не варто сприймати буквально як щось велике для читання: «лонг» швидше стосується одиниці інформації. Тому некоректно говорити, що лонгриди погано читають; будь-які жанри мають свого читача. Просто для різних типів читачів лонгрид має різне значення. Для одних – це все, що довше напису на паркані, а для інших – те, що довше за «Іліаду». Говорити про те, що лонгрид читають краще, ніж короткі матеріали, теж несправедливо. Для ресурсів, які борються за свого читача й хочуть запропонувати різноманіття, лонгрид – доповнення. На них, правда, відвідуваність ресурсу не збудуєш, як і на сірому інформаційному шумі – матеріалах, які різко лягають на дно.

(4). Робити лонгриди донедавна було модно. Вони були способом виокремитися. Але після того як одна з платформ для простого створення сайтів пішла в маси, лонгрид став чимось буденним. Нині більшість лонгридів має вигляд балконів, що їх обшили вагонкою.

(5) Але врешті-решт усе повернеться до того, що лонгриди будуть робити лише ті, хто хоче та здатен до цього. А здатні далеко не всі. Довгий текст, зверстаний нашвидку, – це не про лонгрид, а про лонгридоподібний жанр. Продукт, який роблять одне-двоє, дуже відрізнятиметься від того, що називають лонгридом у його первісному значенні. Над якісним  лонгридом працює команда, і зробити такий матеріал за пару днів неможливо. Словом, лонгрид – це технологічна річ.

(6) Та найчастіше читач повертається до тексту, до сенсів, які він відшукав і хотів би поглянути на них з іншого боку. Тому говорити, що лонгрид не потрібно робити, якщо ви не маєте великого бюджету й команди, – неправильно. Ви завжди можете витягнути форму за рахунок змісту, сенсів, які там живуть, та оформлення. Головне – знайти тему. Найбільш вдалі теми – історія людини, актуальна подія, через яку можемо розповісти історію людини або людей, історична подія, у якій  простежуються паралелі із сьогоденням, есе, коли певна подія пропущена через «Я» автора. Важливо при цьому шукати героїв, події, про яких ще не знає Google, та стрижень, на який ви будете далі накидати кільця. Щоразу варто запитувати себе: що тут нового? де мої 5 копійок? Крім цього, треба виокремлювати ключову метафору, через яку можна провести різні ситуації, діалоги, сюжети, утримати текст як цілісність, а також «гачки», за які чіплятиметься читач (заголовки, підзаголовки, врізи, цитати, виноски з тексту, шрифти). Це не просто елементи оформлення – це острови, по яких читач стрибає. Вони полегшують зорове сприйняття тексту. Звісно, можна прочитати текст від першого до останнього слова, не відриваючись. Але це малоймовірно. Сприйняття влаштоване так, що ми спочатку переглядаємо текст, хоча б задля визначення його обсягу, а потім, якщо нас зацікавили елементи оформлення, – читаємо.

За М. Кригелем

За автором, до ознак лонгриду можна віднести все, ОКРІМ

Аподається за допомогою різних засобів (фото, відео, тексту тощо)
Бпотребує більше зусиль, ніж будь-який інший жанр або формат
Вінформація, подана в ньому, вистрелює кілька разів, періодично
Гпередбачає командну тривалу роботу для досягнення високої якості
Дможе бути витягнутий лише за рахунок змісту, сенсу, які там живуть

Позначте відповіді:
АБВГД
Перевірити Наступне
Вид завдання: Завдання з вибором однієї правильної відповіді
Знайшли помилку? Пишіть на

ПРЕМІУМ ДОСТУП