Система теоретичних знань з освітніх галузей, визначених Державним стандартом початкової освіти
Прочитайте текст. Виконайте завдання до нього.
Надтуризм: глобальна проблема сучасності
(1) Світова туристична індустрія набирає обертів, обслуговуючи 1,4 млрд мандрівників щороку й роблячи життя мешканців найпопулярніших міст світу нестерпним.
(2) З-поміж чинників, що перетворили закордонні подорожі на популярне явище, називають зміцнення середнього класу, розвиток соціальних мереж і збільшення в рази кількості авіарейсів. (3) За останні два десятиліття, як зазначають експерти Всесвітньої туристичної організації, кількість мандрівок у всьому світі збільшилася в півтора раза. (4) Таке стрімке зростання призвело до «надтуризму». (5) В організації прогнозують, що до 2030 року слід очікувати збільшення потоку туристів ще на 400 млн осіб щороку.
(6) «Проблема надмірного туризму визрівала роками пропорційно до того, як глобалізація стирала кордони між країнами, а подорожі ставали доступнішими», – пояснює Елізабет Беккер, американська журналістка, авторка книжки про «надтуризм», або «овертуризм». (7) Останні неологізми набули неабиякої популярності, адже називають культурний феномен, активно поширюваний у світі. (8) На позначення надмірного туризму, як глобальної проблеми сучасності використовують також терміни «антитуризм» і «туризмофобія».
(9) Насамперед згубного впливу такого явища зазнали багаті на культурну спадщину країни Старого світу. (10) До речі, за даними Всесвітньої туристичної організації, 2019 року Європою мандрували 713 млн подорожувальників, що на 6 % більше, ніж попереднього. (11) Хоча інфраструктура таких туристичних міст, як Барселона, Прага, Стокгольм, Амстердам, є розвиненою, однак постійне зростання потоку мандрівників є для них серйозним викликом.
(12) Масштаб проблеми міст, що найбільше потерпають від величезних потоків туристів, ілюструє інфографіка, де верхнє число на зображенні позначає кількість гостей міста, а нижнє – місцевого населення.
(13) Упоратись із викликами, спричиненими «надтуризмом», до снаги тій місцевій владі, яка вивчає й ураховує думку мешканців, заздалегідь планує, як прийняти й комфортно розмістити гостей, зважаючи на логістику та інфраструктуру.
(14) Показовим є приклад Амстердаму – 850-тисячного міста, де за останні 15 років туристичний потік майже подвоївся. (15) У 2018 році місто відвідали 19 млн мандрівників, а за десять років це число зросте аж до 29 млн. (16) То/ж влада Амстердаму замислилася про/те, яку граничну кількість гостей місто зможе приймати щороку, тому стратегія розвитку столиці до 2030 року не передбачає збільшення кількості приїжджих, за/те робить акцент на розвитку інфраструктури. (17) У місті підвищили туристичний збір, заборонили популярні велосипедні прогулянки по центральним кварталам, скасували дозволи на відкриття нових торговельних комплексів, цікавих саме для мандрівників.
(18) В італійській столиці те/ж розробили стратегію порятунку від збільшення напливу туристів. (19) Римська влада зосередилася на боротьбі з негідною поведінкою приїжджих, яким до вподоби купатись у фонтанах. (20) За недотримання правил було встановлено штрафи, а поліції дозволено складати акти на порушників спокою і виселяти їх на дві доби із центральних кварталів міста. (21) Також до центру Рима не пускають будь-який транспорт, що перевозить туристів, тому мандрівникам доводиться долати пішки чимало кілометрів, щоб оглянути численні культурні та історичні пам'ятки.
Окремо потрібно писати виділене в тексті