ЗНО онлайн 2017 року в магістратуру – пробний тест

123456789101112131415161718192021222324252627282930
Завдання 1 з 30

СЕКЦІЯ 1

КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ
 

Прочитайте текст і виконайте завдання 1–6 (цифри в дужках позначають номери абзаців)

СУСПІЛЬСТВО, БЕЗПЕЧНЕ ДЛЯ ВСІХ

(1) В Україні впроваджується інститут пробації. Зовсім скоро особи, які вчинили нетяжкі злочини, зможуть полишити місця позбавлення волі й почати соціалізацію серед законослухняних громадян. Експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Рендел Барроуз відповідав на запитання нашого кореспондента Катерини Бєляєвої.

(2) К.Б.: Ми досить довго зволікали із цим кроком і сьогодні стали чи не останньою європейською державою, де окрема категорія засуджених не потраплятиме за ґрати. Для України це вимога часу чи результат спонуки європейських партнерів?

(3) Р.Б.: Важать обидва чинники. Найважливіше те, що Україна потребує допомоги у створенні ефективної системи кримінальної юстиції. Система, яка карає за вчинення протиправного діяння, але разом із тим дає можливість реабілітації, є не лише більш прогресивною, а й бажаною для всіх соціальних верств суспільства.

(4) К.Б: Не секрет, що від пробації очікують суттєвої економії коштів. Чи виправдані ці очікування?

(5) Р.Б.: Завжди дешевше контролювати особу в суспільстві, аніж відправити її до в’язниці. Засуджені відшкодовують лише незначну частину немалих державних витрат на їхнє утримання в пенітенціарних закладах. Що ж до клієнтів пробації, то їм теж не надається безкоштовне харчування й проживання. Навіть інтенсивні моделі пробації, наприклад, поєднання реабілітаційних та освітніх програм із частковим домашнім арештом, який супроводжується моніторингом, як правило, є дешевшим за найбільш спартанські умови утримання в місцях позбавлення волі. По всій Європі співвідношення вартості пробації й витрат на тюремне ув’язнення коливається між 1:10 і 1:25. Набагато більше можна зекономити, якщо постійно зменшувати обсяги використання в’язниць, уникати будівництва додаткових закладів або навіть закривати наявні.

(6) Крім того, винесення вироку, який дасть можливість людині залишитися в суспільстві, означатиме, що вона, влаштувавшись на роботу, зможе утримувати себе й сім’ю, а отже, робити прямий економічний внесок у розвиток суспільства.

(7) К.Б.: Іншим плюсом пробації вважається те, що засуджена особа не потраплятиме до місць несвободи, а отже, не перейматиме «кримінальну науку», не втрачатиме соціальних навичок. Чи це виправдовує себе в інших країнах?

(8) Р.Б.: «Тюрма – це дорогий спосіб зробити поганих людей іще гіршими». «Тюрми – це університети злочинності». Обидві цитати належать двом міністрам юстиції Великої Британії з різних політичних кіл і були виголошені з різних нагод. Утім обидві фрази прозвучали у відповідь на повідомлення про високий рівень учинення повторних правопорушень особами, які нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі. Якби в’язниці надавали освіту, професійну підготовку й можливості для роботи, тримали б під контролем незаконний обіг наркотиків, а також забезпечували умови, за яких зразковою визнавалася б поведінка працівників із просоціальним ставленням до ув’язнених, а не поводження неформальних лідерів із кримінальними зв’язками, тоді ефект тюремного «зараження» можна було б зменшити. Цього можна досягти за умови зменшення тюремного «населення».

(9) К.Б.: А як же інші громадяни? Чи досить захищеними будуть вони, якщо певні категорії злочинців не знаходитимуться за ґратами?

(10) Р.Б.: Найбільш затяті злочинці, звичайно, як і раніше, потраплятимуть до в’язниці. Гарантування громадської безпеки має бути центральним у будь-яких пробаційних заходах. Нова модель пробації в Україні буде використовувати інструменти оцінки й управління ризиками. Це дасть можливість якнайкраще виявляти й контролювати їх.

(11) К.Б.: Чи встигнуть українські чиновники підготувати фаховий персонал для введення інституту пробації та чи готові правоохоронці до того, щоб не відправляти злочинців за ґрати?

(12) Р.Б.: Працюють. Обсяги змін надзвичайно амбітні, і якщо зобов’язання уряду залишаться незмінними, Україна отримає службу пробації, здатну сприяти побудові більш безпечного суспільства. Суди продовжуватимуть зачиняти злочинців у в’язниці, та якщо в суддів буде довіра до служби пробації, вони робитимуть це рідше.

За матеріалами: http://yur-gazeta.com/interview/uspishnoreabilitovaniy-zlochinec--bilshe-nevchinyatime-zlochiniv--r-barrouz.html.

За Р. Барроузом, створення ефективної системи кримінальної юстиції має сприяти

Азахисту прав і свобод людини й громадянина в Україні.
Бзростанню показників ув’язнення затятих злочинців.
Впідвищенню в Україні суспільної безпеки загалом.
Гзбільшенню фінансової допомоги від Європейського Союзу.
Дпотраплянню засуджених до місць позбавлення волі.
Позначте відповіді:
АБВГД
Пропустити Відповісти Читати пояснення
Наступне Завершити тест
Коментарі доступні лише для зареєстрованих користувачів. Дивитись умови перегляду пояснень >>>.
Вид завдання: Завдання з вибором однієї правильної відповіді
Знайшли помилку? Пишіть на
ПРЕМІУМ ДОСТУП